Hlavní navigace

APMS

Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS) je organizace sdružující provozovatele veřejných mobilních telekomunikačních sítí v České republice. Jejími členy jsou tak společnosti O2 Czech Republic, T-Mobile Czech Republic, Vodafone Czech Republic a Nordic Telecom.

Organizace komentuje především rozvoj a fungování veřejných mobilních sítí v České republice, vyjadřuje se i k technickým nebo etickým otázkám mobilního trhu. Na stránkách také nabízí souhrnná statistická data o českém mobilním trhu.

Související témata: mobilní operátoři, O2, T-Mobile, Vodafone

Obhajoba operátorů nepřinesla nic nového. Premiér už s jejich asociací nechce jednat

Vývoj ceníkových cen dat, pokles jednotkových cen, zvyšování jejich spotřeby nebo klesající průměrné výdaje na uživatele (ARPU). To jsou čísla, která Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS) dodala premiérovi Andreji Babišovi jako slíbený…

Kmitočty Jaromíra Nováka: O budoucí regulaci, lepším signálu ve vlacích a roztrženém pytli s novelami

Předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu v pravidelném sloupku popisuje novinky ve světě telekomunikací a regulací. Vychází každou druhou středu.

Doba čtení: 4 minuty

Nordic Telecom odchází z asociace operátorů, má prý jiné názory na trh

Operátor Nordic Telecom oznámil, že odchází z profesní Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS), která zastupuje zájmy síťových operátorů. Podle tiskového prohlášení se s ostatními členy neshodne v pohledu na budoucnost mobilního trhu…

SMS, která vás může připravit o peníze? Pozor na neznámé aplikace na Androidu

Podezřelá mobilní služba SmartPlay nabízela uživatelům neomezené sledování online videa. Po jejích stopách se vydali čeští operátoři a provozovatel prémiových SMS.

Doba čtení: 4 minuty

Jaký bude chystaný evropský Kodex elektronických komunikací

S ročním odstupem uspořádala v Praze Asociace provozovatelů mobilních sítí již čtvrtou telekomunikační konferenci s mezinárodní účastí s jediným tématem: Evropský Kodex elektronických komunikací (EECC – European Electronic Communication Code).

6. 11. 2017 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Operátoři uzavřeli dohodu o pokrytí metra, signál nejdřív dostane část trasy C

Roky vyjednávání o pokrytí pražského metra mobilním signálem by konečně mohly přinést nějaký výsledek. Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS) zveřejnila informaci, podle které operátoři konečně uzavřeli potřebnou smlouvu s Dopravním podnikem…

ČTÚ: Smlouvy operátorů obsahují mnoho neférových ustanovení

Telekomunikační regulátor si během listopadu posvítil na operátorské smlouvy. Tentokrát se soustředil na to, jestli firmy hrají fér.

Doba čtení: 2 minuty

ČTÚ vadí pomalý přenos čísel. Chce změnit zákon

Operátoři protahují čtyřdenní lhůtu pro přenos čísla od jednoho poskytovatele k druhému ze čtyř dnů až na dva měsíce.

Doba čtení: 1 minuta

Ve stanicích nového metra chytíte i LTE. Na tunely se ale zase nedostalo

Dobrou zprávou je, že nová část metra A je pokryta signálem všech tří mobilních operátorů. Horší je, že pokrytí tunelů se stále nekoná.

Doba čtení: 10 minut

MF DNES: Ministerstvo průmyslu zvažuje zpoplatnění využívání wi-fi

Kdo bude wi-fi používat ke komerčním účelům, bude za to muset zaplatit, předpokládá návrh státního úřadu. Aktualizováno: Ministr Mládek slíbil, že nic takového neprojde.

Doba čtení: 2 minuty

Operátorská asociace zvolila nového prezidenta. Prošel O2 i T-Mobilem

Dva roky vládla Asociaci provozovatelů mobilních sítí Michaela Renčínová, teď žezlo přebírá Jiří Šuchman, ostřílený lobbista z O2.

Doba čtení: 1 minuta

Operátoři a dopravní podnik stále jednají o pokrytí tunelů metra

Pražský dopravní podnik a mobilní operátoři zatím nenašli shodu ohledně pokrytí tunelů metra mobilním signálem na nově budované části trasy A do Motola.

Doba čtení: 2 minuty

Mobile Internet FORUM 2012: Rozhodnutí o oligopolu mobilních operátorů se blíží

Používání Internetu v mobilu v ČR dramaticky roste, stejně jako příjmy z mobilní reklamy. A na obzoru jsou 4G sítě, které by měly přinést lepší datové služby a prostor pro nové mobilní operátory. Co zajímavého zaznělo na konferenci Mobile Internet FORUM 2012?

Doba čtení: 7 minut

ČTÚ volá po etickém kodexu k reklamním kampaním operátorů

Český telekomunikační úřad (ČTÚ) by rád vytvořil etický kodex pro marketingové kampaně poskytovatelů při získávání nových zákazníků a uživatelů. Minulý týden se konala schůzka se zástupci Českého telekomunikačního úřadu a operátorů Telefónica O2, T-Mobile a Vodafone. Kodex by měl být jakousi nadstavbou zákona o elektronických komunikacích (článek 127/2005 Sb.) a na jeho tvorbě by se měli podílet jak operátoři, tak ČTÚ.

Doba čtení: 1 minuta