Hlavní navigace

Na weby vlády a ministerstva zdravotnictví můžete jít z mobilu bez čerpání dat

24. 3. 2020

Sdílet

Mobilní telefony - smartphone Autor: Depositphotos

Na webové stránky vlády a ministerstva zdravotnictví se nově lidé ze svých mobilních telefonů dostanou bez toho, že by čerpali data ze svých datových balíčků, oznámila Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS).

Opatření zavedli tři velcí mobilní operátoři O2, T-Mobile a Vodafone s tím, že to platí i pro virtuální operátory, kteří v jejich sítích fungují. Novinka se týká všech uživatelů s aktivní datovou službou včetně těch, kteří svůj datový balíček už vyčerpali.

Bez čerpání dat se lidé dostanou i na všechny podstránky na dotyčných doménách, tedy třeba i na web koronavirus.mzcr.cz, kde ministerstvo zveřejňuje data týkající se nákazy. Nečerpání dat se nevztahuje pouze na videa, která budou nadále data z tarifů čerpat i na těchto webech.

„Vzhledem k tomu, že zavedení nezpoplatňování (tzv. zero rating) určitých stránek naráží na pravidla síťové neutrality, připravila APMS toto řešení ve spolupráci s regulátorem ČTÚ, který naši iniciativu podpořil,“ doplňuje výkonný ředitel APMS Jiří Grund.

Operátoři v minulých dnech představili svá zvýhodnění platná v době epidemie, podrobněji o nich zde: Vodafone, T-Mobile, O2.  

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).