Hlavní navigace

Nordic Telecom odchází z asociace operátorů, má prý jiné názory na trh

Sdílet

David Slížek 11. 3. 2019
Nordic Telecom logo Autor: Nordic Telecom

Operátor Nordic Telecom oznámil, že odchází z profesní Asociace provozovatelů mobilních sítí (APMS), která zastupuje zájmy síťových operátorů. Podle tiskového prohlášení se s ostatními členy neshodne v pohledu na budoucnost mobilního trhu.

„Nemohli jsme už s ostatními členy najít shodu v klíčových tématech poslední doby, jako je připravovaná aukce, pohled na vstup nového mobilního operátora na český trh či navrhované změny v legislativě,“ uvádí David Voska, který Nordic Telecom v APMS zastupoval.

Nordic Telecom je jedním z hráčů, kteří projevují zájem o chystanou aukci 5G kmitočtů. Svou účast ještě definitivně nepotvrdil, podle vyjádření firmy čeká na definitivní znění podmínek dražby, které momentálně připravuje Český telekomunikační úřad (ČTÚ).

Zakládajícími členy APMS jsou O2, T-Mobile a Vodafone, v roce 2013 se členem asociace stal i Air Telecom (v roce 2016 převedeno na Nordic Telecom).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 11. 3. 2019 16:43

    bez přezdívky

    V každé asociaci platí, že veřejně prezentuje jen na čem se všichni shodnou, ale Grund to nějak nepochopil, že mají 4 členy a ne jen 3. Škoda, že nikdo nerealizoval můj návrh dual Grund vs Nordic Telecom, protože to útočení na NT bylo více než zřejmé.