Hlavní navigace

Mafra prodává službu AAApoptávka.cz, získává ji majitel konkurenční ePoptávky

6. 9. 2018

Sdílet

AAA Poptávka

Mediální dům Mafra prodává službu AAApoptávka.cz do rukou společnosti B2M, která provozuje portál ePoptávka.cz. Nový majitel uvádí, že tímto krokem získal 70procentní podíl na trhu poptávkových služeb. Cenu transakce firmy nezveřejňují.

„Měsíčně se jedná o 12 tisíc poptávek přesahující finanční obrat 1,2 miliardy korun,“ uvádí ředitel B2M Otto Kočí. Počet platících zákazníků v Česku a na Slovensku má nyní být 35 tisíc.

„Převzali jsme závazky vůči všem aktuálním zákazníkům AAApoptávka.cz a dceřiné slovenské společnosti AAAdopyt.sk, stejně tak přebíráme závazky vůči konkrétním zaměstnancům projektu,“ dodává Kočí.

AAApoptávka.cz mění majitele už podruhé. Její původní zakladatel a majitel Pavel Matoušek prodal v roce 2012 majoritní podíl právě Mafře, v roce 2014 pak došlo i na zbývající podíl.

Projekt se ale pod Mafrou v korporátním prostředí příliš nerozvíjel a společnost ho sama nabídla k prodeji. Uvádí, že se chce soustředit na strategické projekty a rozvoj klíčových médií, do kterých se ovšem také příliš neinvestuje.

B2M chce obě poptávkové značky rozvíjet nezávisle. Skupina vedle toho provozuje také služby jako Hledat.cz, HlídáníZakázek.cz nebo ÚředníNástěnka.cz.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).