Hlavní navigace

Majitel televize Joj koupil od Leoše Pohla programy Československé filmové společnosti

11. 2. 2019

Sdílet

Kinosvět

Společnost Slovenská produkčná koupila stoprocentní podíl ve společnosti Československá filmová společnost, kterou vlastnil ostravský podnikatel Leoš Pohl a do jejíhož portfolia patří televizní stanice CS film, CS mini, Horor film, War TV, Kinosvět a online videoportál Film popular.

ROZHOVOR: Podle Leoše Pohla nenabízí DVB-T2 žádnou přidanou hodnotu pro diváky

Jsme rádi, že do našeho portfolia přibudou další etablované televizní stanice. Rozšíříme tak svou nabídku o zajímavé programy, které oslovují stabilní cílové skupiny diváků v České i Slovenské republice. Těšíme se na rozvoj těchto stanic, uvedl Mojmír Mlčoch, člen představenstva Joj Group a manažer pro český televizní trh.


Autor: Karel Choc

Leoš Pohl

Během patnácti let se nám podařilo vybudovat firmu s portfoliem televizních kanálů, které si našly jasné a stabilní místo na trhu, za což náleží můj dík především všem zaměstnancům, mému společníkovi Janu Jurkovi a našim rodinám. Jsme potěšeni, že se podařilo najít strategického partnera, který bude firmu podporovat v jejím dalším růstu a přeji novému budoucímu majiteli mnoho úspěchů, dodal Leoš Pohl, dosavadní jednatel a majoritní společník Československé filmové společnosti.

Placené televizní stanice CS film, CS mini a War TV spolu s free-to-air stanicí Kinosvět dosahovaly v posledním čtvrtletí loňského roku společného celodenního reache 257 tisíc diváků podle měření výzkumné agentury Nielsen Admosphere, která pro Asociaci televizních organizací realizuje projekt peoplemetrového měření sledovanosti. 

Distribuce bude stejně jako doposud realizována prostřednictvím českých i slovenských operátorů. Joj Group plánuje další investice do akvizicí a techniky. Dokončení akvizice je podmíněné získáním potřebného souhlasu od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).