Hlavní navigace

Majitel televize Prima se zajímá o vydavatelství Mladá fronta

11. 5. 2020

Sdílet

Peníze - bankovky - koruny Autor: Isifa

V insolvenčním rejstříku se v pondělí objevila žádost společnosti GES Media Asset, kterou zaujala nabídka na koupi vydavatelství Mladá fronta. Tradiční vydavatelství založené v roce 1945 je zadlužené a jeho insolvenční správkyně od konce dubna hledá zájemce, kteří by podnik nebo jeho části odkoupili.

GES Media Asset je společnost miliardáře Ivana Zacha, vlastníka televize Prima a spřízněných rádií Kiss nebo Beat. „Vzhledem k tomu, že se pohybujeme na mediálním trhu, zaujala nás nabídka na koupi závodu/majetku dlužníka Mladá fronta,“ píše v dopise insolvenční správkyni předseda představenstva Luboš Jetmar. Mediální skupina chce další informace o hospodaření Mladé fronty, aby podle nich mohla případně rozhodnout o podání nabídky na odkup zadluženého vydavatelství. Má také zájem se zúčastnit případného výběrového řízení, pokud ho insolvenční správkyně vyhlásí.

Mladá fronta vydává například časopis Euro. Jejím majitelem je podnikatel František Savov, toho času obviněný z daňových podvodů a žijící v Londýně. Firma publikuje také knihy. 

Minulý týden projevil o Mladou frontu zájem majitel televize Barrandov Jaromír Soukup.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).