Hlavní navigace

Marissa Mayer si balí kufry a zbytek Yahoo se přejmenuje na Altaba

11. 1. 2017

Sdílet

„Tak končí naše koméédie,“ říká se v jedné z cimrmanovských her. V Yahoo si to možná říkají také. Značku koupí Verizon a zbytek legendární firmy po dokončení prodeje internetových aktivit ponese nové jméno Altaba. Dostane také nového šéfa, protože dosavadní ředitelka končí.

Yahoo se loni v červenci dohodlo na prodeji svých online aktivit s operátorem Verizon. Ten má za portál, freemail, digitální reklamní systém a média Yahoo dát 4,83 miliardy dolarů. Tato část firmy po prodeji dále ponese jméno Yahoo.

Marissa Mayer usedla do šéfovského křesla v červenci roku 2012 a rychle se snažila dohnat ztrátu, kterou portál za internetovým světem měl. Zaměřila se na mobilní telefony a na akvizice.

Jen za první rok dokázala utratit miliardu a půl. Kromě služby tumblr se na účtence Marissy Mayer objevily postupně i menší projekty jako třeba: Stamped, OnTheAir, Snip.it, Alike, Jybe, Summly, Astrid, MileWise, GoPollGo, Loki Studios, Tumblr, PlayerScale, GhostBirdSoftware, Rondee, Bignoggins, Qwiki, Xobni, Ztelic, Admovate, Lexity.

Kromě šéfky odejde dalších pět členů nejvyššího vedení. Zbývající manažeři pak budou řídit holdingovou firmu Altaba, jejímiž hlavními aktivy bude patnáctiprocentní podíl v čínské Alibabě a 35,5 procenta v Yahoo Japan.

Celý prodej Verizonu ale může zkomplikovat nedávno přiznaný hackerský útok, při kterém byly ukradeny informace o stamilionech účtů. Podle agentury Reuters by se mohly podmínky obchodu ještě změnit. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).