Hlavní navigace

Mediální impérium Daniela Křetínského se rozrostlo o rádia ze skupiny Lagardère

Sdílet

Jan Brychta 17. 4. 2018

Nově založená společnost Czech Media Invest, která patří miliardáři Danielu Křetínskému, koupila rozhlasové stanice, které ve střední Evropě provozovala francouzská společnost Lagardère. V České republice se jedná o Evropu 2, Frekvenci 1, rádio Bonton, Dance radio a zpravodajskou stanici Zet. Podle sdělení člena představenstva CMI Daniela Častvaje vyšla transakce na 73 milionů eur, tedy kolem 1,8 miliardy korun.

Křetínský se tak po akvizici tištěných titulů z vydavatelství Ringier nebo Mladá fronta, od kterých převzal například deníky Blesk, Sport nebo E15 a časopisy jako Reflex nebo For Men, rozhodl rozšířit své aktivity i o rozhlasový trh. Logicky by následujícím krokem mohla být akvizice některé z televizních stanic, někteří komentátoři v této souvislosti dokonce zmiňují stále ještě nedokončený prodej největší tuzemské televize Nova.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 17. 4. 2018 15:58

    retro silenstvi (neregistrovaný) ---.tmcz.cz

    Cesko bude fungovat skoro jako Ukrajina. Tam vas jeden oligarcha zamestnava, informuje o udalostech doma i ve svete, a ve volnem case se muzete vypravit na jeho stadion a fandit fotbalovemu klubu, ktery vlastni.