Hlavní navigace

Mediální impérium Daniela Křetínského se rozrostlo o rádia ze skupiny Lagardère

17. 4. 2018

Sdílet

Hama Digital Radio DR50 Autor: Čestmír Polák

Nově založená společnost Czech Media Invest, která patří miliardáři Danielu Křetínskému, koupila rozhlasové stanice, které ve střední Evropě provozovala francouzská společnost Lagardère. V České republice se jedná o Evropu 2, Frekvenci 1, rádio Bonton, Dance radio a zpravodajskou stanici Zet. Podle sdělení člena představenstva CMI Daniela Častvaje vyšla transakce na 73 milionů eur, tedy kolem 1,8 miliardy korun.

Křetínský se tak po akvizici tištěných titulů z vydavatelství Ringier nebo Mladá fronta, od kterých převzal například deníky Blesk, Sport nebo E15 a časopisy jako Reflex nebo For Men, rozhodl rozšířit své aktivity i o rozhlasový trh. Logicky by následujícím krokem mohla být akvizice některé z televizních stanic, někteří komentátoři v této souvislosti dokonce zmiňují stále ještě nedokončený prodej největší tuzemské televize Nova.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 17. 4. 2018 15:58

    retro silenstvi (neregistrovaný)

    Cesko bude fungovat skoro jako Ukrajina. Tam vas jeden oligarcha zamestnava, informuje o udalostech doma i ve svete, a ve volnem case se muzete vypravit na jeho stadion a fandit fotbalovemu klubu, ktery vlastni.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).