Hlavní navigace

Meta pokořena, Warhorse prodali milion kusů hry Kingdom Come: Deliverance

Sdílet

Jan Sedlák 22. 2. 2018

Česká společnost Warhorse Studios si připisuje důležitý úspěch. Zhruba po týdnu od vydání dokázala prodat kolem jednoho milionu kusů své debutové hry Kingdom Come: Deliverance. Na půl milionu prodaných kopií Warhorse dosáhli chvilku po vydání.

„Jsme někde u jednoho milionu, když sečtu všechny platformy a distribuční kanály,“ uvádí pro Lupu výkonný ředitel podniku Martin Frývaldský. „Jsme skutečně hodně spokojení,“ dodává s tím, že podobně to vidí i akcionáři. Majoritních 70 % ve firmě drží Zdeněk Bakala.

Kingdom Come se prodává v průměru za zhruba 60 dolarů za kus a je tedy pravděpodobné, že tržby přesáhly miliardu korun.

Čísla prodejů ještě mohou narůst, zde už se ale odhaduje těžko. Vývoj prodejů videoher je podobný prodejům filmů, kdy nejvíce tržeb jde z prvního víkendu. „Špička je na začátku. U her je to velmi podobné. Na začátku je silná špička a pak je takový ocásek a je práce s tím ten ocásek udržet pokud možno co nejdéle,“ navazuje Frývaldský.

Warhorse s milionovou metou ve svých odhadech operovali. „Na milion jsme rozhodně pomýšleli. To číslo nás pozitivně překvapuje, ale není to něco, o čem bychom si mysleli, že toho nemůžeme dosáhnout,“ říká šéf firmy.

Je pravděpodobné, že už se vývoj hry dobře zaplatil. Vývoj Kingdom Come řádově stál stovky milionů korun. Více o Warhorse a Kingdom Come už brzy v rozhovoru na Lupě.

Českých her, které překonaly metu milionu prodaných kopií, je více. Podařilo se to třeba Mafii nebo Space Engineers.

Jak vypadá hra Kingdom Come: Deliverance? Podívejte se:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.