Hlavní navigace

Warhorse už prodali kolem půl milionu kopií hry Kingdom Come: Deliverance

Sdílet

Jan Sedlák 14. 2. 2018
Kingdom Come: Deliverance

České historické RPG Kingdom Come: Deliverance od Warhorse Studios vyšlo toto úterý a prozatím se zdá, že jde o prodejní úspěch. Už v předprodeji se prodalo asi 100 tisíc kusů a do ochodů odešlo 350 tisíc kopií.

Kingdom Come se dostalo na první místo globálních prodejů na největším digitálním obchodě Steam. Podle údajů Warhorse se doposud na Steamu prodalo přes 300 tisíc licencí.

Přesné prodeje krabicových verzí je prozatím těžké odhadovat, protože je nelze okamžitě měřit jako v případě Steamu. Vydavatel musí nejdříve posbírat čísla od distributorů a maloobchodní sítě. Součty lze očekávat zhruba za měsíc.

Například specializovaný e-shop Xzone.cz hlásí, že prodal řádově tisíce kusů. Podobně mluví i další zdejší obchody a někde je vyprodáno.„Hra je dobrá. Lidé jí ze začátku nevěřili a čekali na poslední chvíli. Proto jsou i podceněná čísla prodejců. Pokud (vývojáři) vychytají chyby, tak si myslím, že prodeje ještě mají to nejlepší před sebou,“ říká šéf Xzone Martin Schovanec.

Warhorse potřebují prodat stovky tisíc kopií hry. Nyní se zdá, že už se vývoj zaplatil. Daniel Vávra z Warhorse uvádí, že pokud by se titulu prodalo přes milion, šlo by o pěkný úspěch. „Nyní budeme asi někde na polovině,“ sdělil v České televizi.

Náklady na vývoj Kingdom Come činily řádově stovky milionů korun, nad 200 milionů určitě. Tvůrci vybrali 1,1 milionu liber na Kickstarteru a část peněz investoval i Zdeněk Bakala.

Vývoj Kingdom Come trval zhruba šest let a mimo jiné byla v loňském roce oceněna jako nejlepší PC hra na největší evropské herní výstavě Gamescom.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.