Hlavní navigace

Mezinárodní telekomunikační unie má nové vedení, opět ji povede Číňan

10. 1. 2019

Sdílet

Vedení Mezinárodní telekomunikační unie (ITU)

Členské státy Mezinárodní telekomunikační unie (ITU) si zvolily nové pětičlenné vedení, které bude ve funkci od roku 2019 do roku 2022. Na hlavních dvou postech se nic nemění a generální tajemník a jeho zástupce si svoji roli zopakují. Vstupují do druhého čtvrtletého období, které je zároveň jejich poslední.

Generálním tajemníkem ITU byl znovuzvolen Číňan Houlin Zhao, který předtím osm let fungoval také jako zástupce. Před kariérou v ITU se v oboru telekomunikací pohyboval také v čínském státním sektoru.mmn

Zástupcem generálního tajemníka je opět Malcolm Johnson z Velké Británie. I ten si před ITU prošel státní správou, konkrétně fungoval v regulátorovi Ofcom.

Nováčky v nejvyšším vedení ITU jsou Mario Maniewicz z Uruguaye (ředitel pro Radiocommunication Bureau) a Doreen Bogdan Martin z USA (ředitelka pro Telecommunication Development Bureau). Jihokorejec Chaesub Lee obhájil post ředitele sekce Telecommunication Standardization Bureau.

Koncem loňského roku se v ITU volily také členové jednotlivých Rad. V regionu východní Evropy a severní Asie těsně uspěla také Česká republika. V Radě je společně s Polskem, Rumunskem, Ruskem a Ázerbájdžánem.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.