Hlavní navigace

Michal Bláha se stal předsedou dozorčí rady Operátora ICT, změnilo se i představenstvo

9. 1. 2019

Sdílet

Michal Bláha Autor: David Slížek, Internet Info

Městský podnik Operátor ICT má částečně obměněné představenstvo a novou dozorčí radu. Novým předsedou dozorčí rady se dnes stal Michal Bláha stojící za projektem Hlídač státu. Podařilo se mu uspět ve výběrovém řízení. Těch Piráti vypsali řadu do většího množství městských společností.

Nové vedení pražského magistrátu už dříve odvolalo dosavadní dozorčí radu Operátora ICT, která bylo složená z Ondřeje Prokopa (předseda), Tomáše Jílka, Petra Šlegra, Stanislava Nekolného a Ivana Vrzala. Nově do rady vedle Bláhy přišli Petr Říha (mimo jiné bývalý ředitel odboru hlavního architekta e-governmentu na vnitru) a Jiří Koudelka (v loňském volebním období byl IT poradcem Pirátů na magistrátu). Dalšími členy jsou Cyril Klepek a Jan Jakob.

Nová dozorčí rada na svém dnešním prvním zasedání provedla také změny ve složení představenstva. „V představenstvu městské společnosti Operátor ICT končí jakožto členové představenstva pan Miroslav Svoboda a pan Petr Novotný. Předsedou představenstva nadále zůstává Michal Fišer, místopředsedkyní Petra Burdová a členem Pavel Tesař,“ potvrdil Lupě mluvčí městské firmy Antonín Bláha.

Operátor ICT má v Praze na starost projekty Smart City a ICT. Vedle rozjeté datové platformy Golemio stojí i za pochybnými akcemi jako jsou chytré lavičky. „Po celou dobu existence sleduji plány, činy a realizované smlouvy Operátora ICT a zejména strategické směřování a z ní realizované aktivity v 2016 až 2018 nepovažuji správné,“ uvádí k tomu Bláha na svém blogu.

Smart City je populární buzzword, ve skutečnosti to znamená změnu přemýšlení a změnu řízení města (turnaroud management), průběžnou inovaci a otevřené řízení na základě tvrdých dat. Smart City neznamená nabíječky v lavičkách či pár košů za 10 milionů.“

Dozorčí rada má kontrolní roli a dohlíží na vykonávané aktivity. „Mým cílem je důsledně kontrolovat management, že se chová v souladu se zákonem (zejména řádné veřejné soutěže), že se chová v souladu se strategií Prahy v oblasti IT a Smart City,“ říká Bláha. Operátorovi ICT chce zároveň pomáhat a propojit ho s magistrátem.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 10. 1. 2019 8:04

    Jarda (neregistrovaný)

    Uvidíme za čas, jaké budou skutečné výsledky. Aktivismus, který dostal Bláhu do dozorčí rady Operátora je podobný, jako ten celostátní v podání ANO, třeba s Ťokem dosazeným na dopravu. Doteď jen panstvo od Pirátů nadádávalo na druhé, teď už ponesou za své chyby způsobené často naivním vnímáním světa zodpovědnost. To zas uslyšíme za pár let výmluv!!!

    Jisté je, že tvrdá data žádnou rozpadlou silnici ani most neopraví. A že jich Praha má. O zanedbaném úklidu nemluvě. Utápěním peněz v aktivitách typu SmartCity se dociluje jen toho, že na potřebnou základní údržbu peníze nezbývaj.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).