Hlavní navigace

Michel Fleischmann: Český rozhlas zneužívá své pozice na internetu

7. 11. 2018

Sdílet

Michel Fleischmann Autor: Karel Choc

Na dnešní prezentaci výsledků měření poslechovosti tuzemských rozhlasových stanic Radio Projekt se z pozice prezidenta pořádající Asociace provozovatelů soukromého vysílání ujal úvodního slova Michel Fleischmann, dlouholetý ředitel mediální skupiny Lagardère. Ve svém krátkém projevu se dotkl hned dvou „kontroverzních“ témat, a sice rozhlasové digitalizace a online aktivit Českého rozhlasu.

Na úvod svého vystoupení Fleischmann zdůraznil stoupající poslechovost rádií mezi mladými posluchači. Výzkumy po celé Evropě ukazují, že mladí stále poslouchají rozhlasové stanice, i když mají spoustu jiných možností, jako je třeba Spotify, uvedl Fleischmann. 

Digitalizaci rozhlasového vysílání označil Fleischmann za čistě technický problém. Nejsme proti digitální distribuci, ale tvrdíme, že využití pouze jednoho digitálního systému je principiálně špatně, protože my už jsme digitálně distribuováni. Také proto nás stále více poslouchají i mladí posluchači. I tak je digitální poslech proti analogu stále minoritní, zmínil Fleichsmann. 

Upozornil také na problematiku tzv. skupiny GAFA, tedy čtveřice internetových gigantů Google, Apple, Facebook a Amazon, která spolkne až sedmdesát procent investic směřujících do digitálu. I proto je náš rozvoj velmi obtížný. Navíc Český rozhlas nám na tomto poli vůbec nepomáhá, zneužívání portálu irozhlas.cz jde podle mě proti duchu rozhlasového vysílání, nechal se slyšet Fleischmann. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).