Hlavní navigace

Microsoft nejspíš ve smlouvách s evropskými institucemi porušuje GDPR

22. 10. 2019

Sdílet

Microsoft nejspíš ve smlouvách s evropskými institucemi není v souladu s GDPR, myslí si to alespoň evropský dohledový orgán European Data Protection Supervisor (EDPS).

EDPS v předběžných závěrech vyšetřování zahájeného v dubnu hovoří o vážných obavách ohledně toho, zda jsou smluvní podmínky dohod mezi orgány EU a společností Microsoft pro použití produktů jako jsou Windows a Office 365 v souladu se směrnicí General Data Protection Regulation: „Přestože vyšetřování zatím neskončilo, prvotní zjištění vzbuzují vážné obavy ohledně toho, zda jsou smluvní podmínky v souladu s pravidly o ochraně osobních údajů,“ tvrdí se například ve zprávě. Problematické jsou dlouhodobé praktiky Microsoftu ohledně sběru dat.

EDPS na vyšetřování spolupracuje ministerstvem spravedlnosti a bezpečnosti Nizozemska, které podobné obavy vyjádřilo již dříve a to v souvislosti s vyhodnocením rizik při používání produktů jako jsou Office 365, Windows 10 Enterprise a dalších aplikací Microsoftu orgány veřejné správy unijních států. Ministerstvo poukázalo zejména na rizika spojená se sběrem dat prostřednictvím Microsoft Office ProPlus.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).