Hlavní navigace

Microsoft zastavil výrobu Kinectu, původně herní ovladač míří do historie

Sdílet

David Slížek 26. 10. 2017

Ve své době šlo o revoluční zařízení a jasný hit. Černých krabiček se senzory, které snímají pohyb uživatele před obrazovkou, a s mikrofonem, který rozuměl hlasovým povelům, prodal Microsoft za prvních šedesát dní od jejich uvedení celkem 8 milionů kusů. Sedm let poté Microsoft potvrdil, že s výrobou Kinectu končí.

Pohybový herní ovladač pro konzoli Xbox se v roce 2011 dočkal také ovladačů pro Windows a brzy vykročil i mimo herní oblast, když se stal oblíbeným nástrojem pro různá další zařízení a projekty – hrála si s ním například i NASA. Vzhledem k relativně nízké ceně se s Kinectem dalo velmi dobře experimentovat.


Autor: Microsoft

Český Microsoft začal Kinect používat také k řízení provozu své budovy v Praze na Brumlovce. Senzory zavěšené pod stropem snímaly, kolik je v prostoru pod nimi lidí, a Microsoft z dat sestavoval mapy, ze kterých se dalo zjistit, jak jsou jednotlivá místa vytížená a kde se lidé nejvíc zdržují.

Ačkoli teď výroba Kinectu končí, ještě nějakou dobu je v obchodech koupíte, než prodejcům dojdou nakoupené zásoby. Technologie, které Microsoft v ovladači použil, si podle vyjádření firmy zatím našly cestu do jiných zařízení a aplikací – od Windows 10 přes Cortanu až po Xbox One.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.