Hlavní navigace

Kinect

Microsoft zastavil výrobu Kinectu, původně herní ovladač míří do historie

Ve své době šlo o revoluční zařízení a jasný hit. Černých krabiček se senzory, které snímají pohyb uživatele před obrazovkou, a s mikrofonem, který rozuměl hlasovým povelům, prodal Microsoft za prvních šedesát dní od jejich uvedení celkem 8 milionů…

Skype pro iPhone přichází se skupinovým voláním

Nový Skype pro iOS 7.0 podporuje skupinové volání, které tak proniká také na chytré mobily. Kolik účastníků se může do hovoru zapojit a jaké jsou další možnosti?

8. 9. 2014 21:23
Doba čtení: 1 minuta

Skype pro Xbox 360 možná vůbec nepřijde

Slibovaný Skype pro herní konzoli Xbox 360 dosud není k dispozici. Dokonce není jisté, že někdy bude. Přitom komunikační možnosti konzole Xbox 360 se brzy výrazně omezí.

Doba čtení: 1 minuta

Skype odolává tlaku sociálních sítí, přechod pod Microsoft uživatele neodradil

Zatímco lidé stále častěji přesouvají svou komunikaci na sociální sítě, Skypu se odliv uživatelů zatím vyhýbá. Jaké plány s ním má Microsoft v blízké i vzdálenější době?

Doba čtení: 12 minut

Microsoft Illumiroom rozšiřuje (vizuálně) hraní na celou místnost

Microsoft Illumiroom používá Kinect a (navíc oproti obvyklému XBoxu s Kinectem) projektor – ten poslouží k rozšíření obrazu doslova na celou místnost. K vidění byl na videu v přednášce Samsungu na veletrhu CES. Prozatím je to ale pouze koncept v rámci práce týmů Microsoft Research snažící se spojit virtuální a skutečný svět v prostředí „projektovaných vizualizací“. Zajímavé na Illumiroom je, že Kinect poslouží i k nasnímání geometrie místnosti, tak aby bylo možné přizpůsobit obraz promítaný…

Doba čtení: do minuty

Microsoft si patentoval detekci počtu lidí v místnosti, skvělé pro filmový průmysl

Microsoft podal patentovou přihlášku na technologii, která umožní zjistit, kolik je lidí v místnosti. Vcelku snadno použitelný nástroj, o kterém musí už roky snít filmový průmysl. Skutečnost, že si můžete koupit jedno DVD a nechat na něj dívat plný pokoj dalších lidí, je totiž skutečnosti pro filmový průmysl hodně problematickou.

Doba čtení: 1 minuta

Nákupní vozík vybavený Kinectem jezdí sám za zákazníkem po supermarketu

Herní senzor Microsoft Kinect, který umožňuje vcelku spolehlivé ovládání počítače pohybem lidského těla, nachází další uplatnění: v největším světovém řetězci supermarketů s biopotravinami.

28. 2. 2012 11:54
Doba čtení: 1 minuta

3DSense: Konání dobra si ještě užijeme, teď je čas podnikat

Dva mladí vědci z ČVUT hledají komerční využití pro „hacknutý“ herní senzor Microsoft Kinect. Pohybem lidského těla zkoušejí ovládat powerpointové prezentace, rehabilitační software nebo interaktivní výlohy v obchodech. „Xbox máme na katedře už rok, ale žádnou hru jsem na něm ještě nehrál. Nestíhám,“ říká muž, jehož parádní číslo, pohybové ovládání robotické ruky, fascinuje publikum jako černá magie.

Doba čtení: 10 minut