Hlavní navigace

Skype pro iPhone přichází se skupinovým voláním

8. 9. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nový Skype pro iOS 7.0 podporuje skupinové volání, které tak proniká také na chytré mobily. Kolik účastníků se může do hovoru zapojit a jaké jsou další možnosti?

Skype míří s podporou skupinového volání na chytré mobily. Jako první se na řadu dostal iPhone, pro který vyšel nový Skype 5.4. Primární novinkou je právě podpora volání ve skupině. Aktuálně lze současně zavolat nanejvýš čtyřem dalším lidem. Časem by mělo být podporováno více účastníků. Skupinové hovory jsou velmi pružné.

Iniciátor hovoru může odpojit jakéhokoliv účastníka, aniž by přerušil celé volání ve skupině. Rovněž lze ke stávajícímu skupinovému hovoru přizvat další účastníky. Skupinové volání je možné změnit na běžný hovor mezi dvěma stranami. Z každého hovoru a videohovoru lze naopak plynule přejít na skupinové volání.

Xbox One s aplikací Skype oficiálně v ČR

Microsoft s takřka ročním zpožděním zahájil v České republice prodej herní konzole Xbox One, která přináší službu Skype na televizní obrazovku. Skype a další aplikace pro Xbox One jsou volně dostupné. Zlaté členství v síti Xbox Live již není třeba. O přenos videa a audia se postará senzor Kinect druhé generace.

MMF24

Xbox One podporuje videohovory v plném vysokém rozlišení. Umožňuje také bezplatné skupinové videohovory s až deseti účastníky. Konzole se již dočkala aktualizace, která umožňuje volat přes Skype během hraní hry či sledování videa. Doporučená cena konzole Xbox One se senzorem Kinect je 13 999 Kč.

Skype pro starší Xbox 360 není k dispozici. Na televizní obrazovce se však neobjevuje poprvé. Skype podporují některé chytré televizory. Využít lze multimediální centrum se systémem Android a externí kamerou. Logitech nabízí kameru, která po připojení k televizoru podporuje Skype přímo (bez dalšího zařízení).

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).