Hlavní navigace

VoIP

Microsoft po roce a půl ruší Skype Qik, aplikaci na posílání videovzkazů

Od startupu, který Skype koupil za 100 milionů dolarů, přes samostatnou aplikaci až k integraci do Skypu. Cesta Qiku definitivně končí.

Doba čtení: 1 minuta

Microsoft hází přes palubu dotykový Skype pro Windows 8 a Windows 8.1

Microsoft začal uživatele dotykové aplikace Skype pro Windows 8 a Windows 8.1 převádět na klasického klienta pro desktop, kam míří i Skype Translator.

Doba čtení: 2 minuty

Skype lanaří uživatele z Facebooku a šíří se jako aktualizace pro Windows

Microsoft reaguje na vzestup komunikátoru Facebook Messenger. Skype šíří jako aktualizaci pro Windows a lanaří uživatele právě ze sociální sítě Facebook.

Doba čtení: 4 minuty

Skype vylepšuje chat a rozšiřuje překlad hovoru v reálném čase

Skype nově do konverzací automaticky vkládá náhledy na odkazovaný webový obsah a rozšiřuje testování překladu během hovorů v reálném čase.

Doba čtení: 2 minuty

Skype 5.2 pro Android přináší funkci obraz v obrazu i pro chytré mobily

Kromě rozšíření dostupnosti funkce obraz v obraze (PiP) na seznamu novinek figuruje například sdílení fotografií s uživateli, kteří nejsou právě připojeni ke službě.

Doba čtení: 1 minuta

Češi a internet v roce 2014: připojení přes WiFi rychle roste. Proč asi?

V telefonování po internetu jsme nad unijním průměrem, ve využívání sociálních sítí jsme naopak pod ním. Připojení domácností po ADSL a kabelu se s časem moc nemění.

Doba čtení: 5 minut

Skype pro iPhone přichází se skupinovým voláním

Nový Skype pro iOS 7.0 podporuje skupinové volání, které tak proniká také na chytré mobily. Kolik účastníků se může do hovoru zapojit a jaké jsou další možnosti?

8. 9. 2014 21:23
Doba čtení: 1 minuta

Skype napodobí WhatsApp, uživatelé se navzájem dohledají dle telefonního čísla

Mobilní Skype začne používat telefonní číslo k dohledání kontaktů, kterým lze zdarma psát a volat právě přes Skype. Prohledávat chce nejen adresář v mobilu. Neohrozí novinka soukromí?

Doba čtení: 1 minuta

Skype přijde s novou verzí pro Linux s podporou skupinových videohovorů

Kromě chystané významné aktualizace klienta pro Linux k dalším novinkám patří instant-messaging pod Chrome OS či již dříve slibovaný multitasking na konzoli Xbox One.

Doba čtení: 1 minuta

FAYN nabízí neomezený VoIP tarif za 299 Kč měsíčně, v čem je háček?

Nabídka VoIP tarifů operátora FAYN Telecommunications se rozrostla o nový tarif Super nabízející „neomezené volání“ za 299 Kč měsíčně. Ve skutečnosti však má tarif své pevné limity.

Doba čtení: 2 minuty

Virtuál ha-loo mobil: z VOIP na mobil za 1 Kč, z mobilu na mobil za 2 Kč

Ha-loo mobil je prvním virtuálním operátorem, který zkombinoval VoIP a klasické mobilní služby. Platí se z kreditu, jen to, co provoláte, plus poplatek za vedení SIM karty.

Doba čtení: 10 minut

VoIP operátor Fayn chystá vstup na pole virtuálů

Fayn oznámil záměr rozšířit od června nabídku i o mobilní volání, SMS a datové přenosy. Věří, že díky kombinaci VoIP a GSM služeb bude cenově atraktivnější než současní operátoři.

Doba čtení: 1 minuta

Microsoft Messenger „mává uživatelům na rozloučenou“

Microsoft začal odstavovat službu Messenger. Uživatele převádí na Skype, přestože ten dosud plně nepodporuje žádané videovzkazy. Navíc stále není jasno ohledně komunikace s uživateli Xboxu 360.

Doba čtení: 2 minuty

VoIP operátor Fayn: Potíže po změně technologie se týkají asi 3 % klientů

Někteří klienti VoIP operátora Fayn se po nedávné technologické změně potýkají s problémy při telefonování. S jednotlivými postiženými pracujeme na nápravě, říká vedení firmy.

Doba čtení: 2 minuty

Dalším virtuálním operátorem bude zhruba od května voocall

Firma ohlásila, že do devadesáti dnů začne poskytovat plné mobilní hlasové a datové služby.

Doba čtení: 1 minuta

Google má lepší služby než je Skype, ale potřebuje je zkonsolidovat

Microsoft si koupil Skype, ale Google nemusí závidět. Jeho komunikační služby rovněž stojí za pozornost. Je jich ale příliš mnoho. Znáte je všechny?

Doba čtení: 10 minut

Student objevil skulinu, která umožňuje odposlouchávat hovory prezidenta USA

Společnost Cisco má problém. Komunikaci přes její VoIP telefony je možné odposlouchávat. Podle studenta, který na mezeru upozornil, nepomohly ani bezpečnostní záplaty.

Doba čtení: 2 minuty

Skype odolává tlaku sociálních sítí, přechod pod Microsoft uživatele neodradil

Zatímco lidé stále častěji přesouvají svou komunikaci na sociální sítě, Skypu se odliv uživatelů zatím vyhýbá. Jaké plány s ním má Microsoft v blízké i vzdálenější době?

Doba čtení: 12 minut

ICQ 8 s levným telefonováním míří k českým uživatelům. Má se Skype bát?

V únoru by se konečně měla objevit česká verze nového ICQ 8 s podporou levného telefonování. Jaké další novinky nová verze komunikačního programu českým uživatelům přinese?

Doba čtení: 8 minut

Facebook jde do hlasového volání, prozatím pouze v USA a na iPhone

Facebook se stane jedním z největších hráčů na poli VoIP – vedle Skype navíc začne výrazně konkurovat dalším firmám, které se v této oblasti snaží o získání významnějších pozic.

Doba čtení: 1 minuta

Česká telefonní čísla Skype v dohledné době přidělovat nebude

Čeští uživatelé se v dohledné době nedočkají možnosti získat v rámci VoIP služby Skype české telefonní číslo pro příjem hovorů. Lupě to potvrdil Tomáš Vocetka, ředitel divize klientských produktů ze Skype Česká republika. „Nicméně, průběžně vyhodnocujeme poptávku uživatelů a reagujeme na změny podmínek na lokálním telekomunikačním trhu. Do budoucna tedy tato otázka zůstává otevřená,“ doplnil Tomáš Vocetka pro Lupu.

8. 1. 2013 18:29
Doba čtení: 1 minuta

Jiří Hlavenka: Stanou se telekomunikační operátoři bezvýznamnými firmami?

Disrupcí se nazývá přelomová událost v dlouhodobě stabilním podnikatelském segmentu, která dokáže během krátké doby tento obor zcela rozbořit, obří firmy, které se v něm o dlouhou dobu dělily o moc odsoudit k bezvýznamnosti a dát povstat novým králům trhu. Internet sám těchto disrupcí provedl “kamennému” světu nepočítaně. Zdá se docela pravděpodobné, že bourací vlna se pomalu blíží i k oboru telekomunikací.

Doba čtení: 7 minut

Francouzský Orange oznámil "sociální volání" s Facebookem

Možná nakonec nebude nutné, aby Facebook měl vlastní telefon – s francouzským Orange se chystá spustit „sociální volání“ (pod názvem Party call)- to bude fungovat tak, že uživatelé Facebooku si mezi sebou budou moci telefonovat, aniž by potřebovali znát telefonní čísla. Fungovat by to například i pro skupinová volání. Technicky by „sociální volání“ mělo fungovat s pomocí IP telefonie, kterou Orange používá jako samostatný produkt (Libon neboli „Life is better on“).  „Sociální volání“ s…

22. 11. 2012 8:00
Doba čtení: 1 minuta

Jaký bude Skype pro Windows 8? Méně náročný na systém a designovaný pro smartphony

Skype nedávno oslavil deváté narozeniny a vstoupil do devátého měsíce, kdy reálně působí jako součást firmy Microsoft. V pražské pobočce se pracuje na novém klientovi pro Windows 8 a na integraci Skypu do webové služby Outlook.com. Co nového přinesou? Mluvili jsme s šéfem českého Skype Tomášem Vocetkou.

Doba čtení: 7 minut

VoIP operátor FAYN se snaží nalákat na snížení propojovacích poplatků v předstihu

Rozhodnutím ČTÚ se od 15. září sníží propojovací poplatky do mobilních sítí na polovinu. VoIP operátor FAYN nabízí už od včerejška nové tarify s cenou volání do mobilních sítí v rozsahu od 0,45 Kč za minutu po 1,55 Kč za minutu (bez DPH; anebo 0,54 Kč — 1,86 Kč s DPH) — podle měsíčního paušálu; nejdražší volání je v tarifu START bez paušálu.

Doba čtení: do minuty

Mobilní Internet pouští operátorům žilou, lidé se učí "tunelovat" telefonní hovory

V telekomunikacích se něco děje. Operátoři, kteří po deset let připomínali dobře promazanou tiskárnu na bankovky, jsou v problémech. Na trzích, kde panují skutečně konkurenční podmínky, jim setrvale klesají tržby a zisky, protože tlak soutěže stlačuje ceny dolů a lidé volají stále stejně, konzumace se nezvyšuje.

Doba čtení: 8 minut

Až patnáct let vězení za používání Skype v Etiopii

Používání VoIP služeb je v Etiopii nelegální a pokud někdo bude přistižen, hrozí mu až patnáct let vězení. Nový zákon zakazující použití Skype a řady dalších komunikačních nástrojů je platný od 24. května. Nejde o nic jiného, než o další praktický příklad snahy státu snažících se zabránit komukoliv v nekontrolovatelné (a hlavně neodposlouchávatelné) komunikaci.

Doba čtení: do minuty

Vodafone testuje VoIP: přichází Park Talk

Vodafone se chystá testovat telefonování přes Internet přímo z webového prohlížeče. My jsme si službu vyzkoušeli s předstihem. Jak se volá přes Vodafone Park zdarma s novou aplikací Park Talk?

Doba čtení: 7 minut

Skype pro Windows Phone 7 je konečně ke stažení

Jedna z řady aplikací, která uživatelům Windows Phone 7 dosud chyběla, byl bezesporu Skype. Naštěstí je minulý čas v předešlé větě správně. Na barcelonském veletrhu Mobile World Congress byl oficiálně představen a je ke stažení. Má velmi příjemné grafické rozhraní a je zdarma. Skype for WP7

Doba čtení: do minuty

Voocall: VoIP s číslem vašeho mobilu má za tři měsíce 1400 platících zákazníků

Mezi desítkami podobných služeb, které se nabízejí zájemcům u nás i v cizině, zaujal tři měsíce starý středočeský projekt voocall možností zobrazit na telefonu volané libovolné číslo dle vlastního výběru. Druhá strana tak nepozná, že nevoláte přes svého operátora, ale po datové síti z mobilní aplikace běžící na iPhonu, Andoridu či Windows Mobile.

Doba čtení: 4 minuty