Hlavní navigace

Francouzský Orange oznámil "sociální volání" s Facebookem

22. 11. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Možná nakonec nebude nutné, aby Facebook měl vlastní telefon – s francouzským Orange se chystá spustit „sociální volání“ (pod názvem Party call)- to bude fungovat tak, že uživatelé Facebooku si mezi sebou budou moci telefonovat, aniž by potřebovali znát telefonní čísla. Fungovat by to například i pro skupinová volání. Technicky by „sociální volání“ mělo fungovat s pomocí IP telefonie, kterou Orange používá jako samostatný produkt (Libon neboli „Life is better on“).  „Sociální volání“ s…

Možná nakonec nebude nutné, aby Facebook měl vlastní telefon – s francouzským Orange se chystá spustit „sociální volání“ (pod názvem Party call)- to bude fungovat tak, že uživatelé Facebooku si mezi sebou budou moci telefonovat, aniž by potřebovali znát telefonní čísla. Fungovat by to například i pro skupinová volání. Technicky by „sociální volání“ mělo fungovat s pomocí IP telefonie, kterou Orange používá jako samostatný produkt (Libon neboli „Life is better on“).  „Sociální volání“ s Facebookem by Orange mělo nabídnout od léta příštího roku.

Z oznámení není zcela jasné, jakou roli hraje v této službě Facebook – je hodně pravděpodobné, že Orange pouze integruje vlastní IP telefonii s možnostmi Facebooku (prostřednictvím API) a ten se tak zde vyskytuje pouze jako prostředí, ve kterém funguje produkt od Orange. Podobnou funkčnost ostatně může nabídnout prakticky kdokoliv. A je možná vhodné připomenout, že Facebook (stále) má úzké vztahy se Skype, byť integrace Skype do Facebooku se příliš nepovedla. 

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.