Hlavní navigace

Skype 5.2 pro Android přináší funkci obraz v obrazu i pro chytré mobily

13. 2. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Kromě rozšíření dostupnosti funkce obraz v obraze (PiP) na seznamu novinek figuruje například sdílení fotografií s uživateli, kteří nejsou právě připojeni ke službě.

Skype 5.2 pro Android přináší podporu sdílení fotografií s uživateli, kteří jsou právě offline. Dosud bylo možné fotografie sdílet pouze s uživateli současně připojenými ke službě. Nově však příjemci mohou sdílený obsah zobrazit později. Jakmile se příjemce opětovně přihlásí, sdílené fotografie se objeví chronologicky seřazené v historii chatu.

Skype umí přímo pořídit fotografii, ale sdílet lze též libovolný obrázek dostupný v mobilním zařízení. Hlavně díky módní vlně tzv. selfies je sdílení fotografií novou funkcí, na kterou se Skype nyní více zaměřuje. Loni se poprvé objevila v aplikaci pro Windows PhoneXbox One.

Obraz v obrazu (PiP) už i pro chytré mobily

Skype 5.2 pro Android dále zpřístupňuje funkci obraz v obrazu (PiP) pro chytré mobily a další zařízení s menším displejem. Během videohovoru lze přecházet mezi aplikacemi. Videohovor však zůstává aktivní v menším plovoucím okně, které se zobrazuje nad ostatním obsahem. Funkce byla zavedena už loni, ale jen pro tablety.

Tipy C

Vzhledem ke zvětšující se průměrné úhlopříčce displejů mobilů je však nyní obraz v obraze (PiP) dostupný napříč zařízeními. Podle našich zkušeností ovšem zdaleka ne všude funguje spolehlivě. Důvodem jsou zřejmě různé grafické nadstavby a případně jiné zásahy do systému Android ze strany jednotlivých výrobců mobilů a tabletů.

Vývojáři slibují také různé optimalizace aplikace. Chat má nyní nabíhat rychleji. Prý obzvlášť při otevírání přes notifikaci, která upozorňuje na nově doručenou zprávu. Tvůrci aplikace dále slibují o něco vyšší kvalitu volání přes pomalejší připojení. Zajistit by ji mělo hned několik různých úprav.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).