Hlavní navigace

VoIP

Microsoft dokončil akvizici společnosti Skype

Microsoft vydal tiskovou zprávu o oficiálním převzetí společnosti Skype Global. Akvizici Skype potvrdil Microsoft už v květnu, kdy oznámil, že koupí Skype za 8,5 miliardy dolarů v hotovosti.V červnu transakci nejprve schválila americká Federal Trade Commission, před několika dny pak dala akvizici zelenou i Evropská unie.

Doba čtení: 1 minuta

Gmail umožňuje levné telefonování už i českým uživatelům

Google rozšířil možnost telefonování z webového rozhraní populární e-mailové služby Gmail do dalších zemí, mezi nimiž je i Česká republika. Za pár eurocentů tak lze volat prakticky do celého světa. Skype tak má velmi vážnou konkurenci. Jak volání přes Gmail funguje?

Doba čtení: 4 minuty

Také Češi už mohou telefonovat z Gmailu

Google v noci na dnešek rozšířil svou službu Call phones from Gmail do 38 nových zemí včetně České republiky. Kdo chce volat na pevné linky a mobily, nainstaluje si voice and video plug-in a v IM části webového rozhraní pošty se objeví ikona zeleného telefonu. Po kliknutí na ni je možné zadat telefonní číslo.

Doba čtení: 1 minuta

Přeprodeji ADSL došel dech

Provozní výsledky Telefóniky za 2Q 2011 naznačují, že po dvou kvartálech nevídaného vzepětí přeprodávaného ADSL se situace vrací zpět do starých kolejí. Celkovému odbytu ale moc nepomohlo ani VDSL.

Doba čtení: 6 minut

Skype, Microsoft a budoucnost telekomunikací

Microsoft přebírá Skype a hned první výpadek Internet uštěpačně glosuje jako „MS-integraci“. Podívejme se ale na Skype, Microsoft a potenciální budoucnost telekomunikací znovu, s odstupem…

Doba čtení: 7 minut

Microsoft Skype

Koupě patrně nejpoužívanější VoIP služby softwarovým gigantem byla stěžejní zprávou minulého týdne ve světě IT. Média propírala miliardy, akcie a obchodní strategie. Co to ale přinese běžným uživatelům – Skype?

Doba čtení: 2 minuty

Google ukončí provoz VoIP služby Gizmo5

Službu Gizmo5 koupil Google koncem roku 2009 od jejího provozovatele Michaela Robertsona za 30 milionů dolarů. Nyní končí její provoz: služba přestane fungovat 11. dubna, o měsíc dříve, 11. března přestane být možné dobíjet kredity. Google službu integroval do Google Talk a to včetně videochatu, použil tedy jádro technologií k vylepšení své stávající služby. Provoz separátní služby pro něj tím přestal být zajímavý. Stávající zákazníci si mohou portovat svá čísle do Google Voice.

Doba čtení: do minuty

Mobilní konkurence Skype jménem Viber dosáhla 10 milionů stažení

Viber verze 1.1 s kontrolou kvality přenosu. Za pouhé dva měsíce existence se podařilo programu Viber dosáhnout přes deset milionů stažení. Výsledek tohoto „telefonovacího“ VoIP software je o to pozoruhodnější, že Viber byl doposud určen jen pro iPhone/iPad zařízení s iOS. Předpokládá se, že od března bude Viber k dispozici i pro zařízení s Androidem.

Doba čtení: 1 minuta

Pád Skype: příčiny, důsledky, perspektivy

Možná i vy jste zaregistrovali selhání globální telekomunikační sítě Skype, ke kterému došlo minulý týden. Co tento doslova globální průšvih způsobilo? Co stálo v jeho pozadí? A co nám tato porucha říká do budoucna?

Doba čtení: 7 minut

Skype už snad opět funkční

Skype potkaly rozsáhlé výpadky jen těsně před štědrým večerem, kdy jej miliony lidí chtějí používat na komunikaci se svými blízkými. První potíže byly hlášeny kolem 22. prosince, situace se stabilizovala až na štědrý den. Výpadek se dotknul cca 23 milionů uživatelů, kteří se nemohli do sítě Skype přihlásit a tedy používat žádnou z jejích služeb.

25. 12. 2010 20:05
Doba čtení: 1 minuta

Ipex a Fayn přebírají VoIP zákazníky Advantelu

Dva velcí čeští poskytovatelé VoIP služeb Ipex a Fayn přebírají zákazníky Advantelu, zhruba aktivních 2000 klientů jeho telefonních služeb. Hodnota transakce nebyla zveřejněna. Hlavním důvodem je snaha Advantelu soustředit se na prodej virtuálních volacích karet Smartcall a neblokovat své kapacity v segmentu trhu, kde se Advantelu nepodařilo získat významnou roli ospravedlňující další investice do technologie. 

Doba čtení: do minuty