Hlavní navigace

Skype už snad opět funkční

25. 12. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Skype potkaly rozsáhlé výpadky jen těsně před štědrým večerem, kdy jej miliony lidí chtějí používat na komunikaci se svými blízkými. První potíže byly hlášeny kolem 22. prosince, situace se stabilizovala až na štědrý den. Výpadek se dotknul cca 23 milionů uživatelů, kteří se nemohli do sítě Skype přihlásit a tedy používat žádnou z jejích služeb.

Skype potkaly rozsáhlé výpadky jen těsně před štědrým večerem, kdy jej miliony lidí chtějí používat na komunikaci se svými blízkými. První potíže byly hlášeny kolem 22. prosince, situace se stabilizovala až na štědrý den.

Výpadek se dotknul cca 23 milionů uživatelů, kteří se nemohli do sítě Skype přihlásit a tedy používat žádnou z jejích služeb.

Na Skype se snesla vlna kritiky a další vlna jej bude čekat po svátcích, kdy se bude rozebírat a zjišťovat, v čem byl problém. Ten byl zřejmě ve výpadku či spíše odhlášení řady supernodů ze sítě, jenže o tom se jen spekuluje, řadu důvodů a doměnek najdete například zde.

Skype výpadek v prosinci 2010 - jeho průběh a vliv na počet přihlášených uživatelů.
Autor: Phil Wolff, Skype Journal

Skype výpadek v prosinci 2010 – jeho průběh a vliv na počet přihlášených uživatelů.

Naposledy potkal rozsáhlý výpadek architekturu P2P Skype v roce 2007.

Autor článku

Autor byl v letech 2008 – 2012 šéfredaktorem serveru Lupa.cz. Stál u zrodu řady projektů. Je spoluzakladatelem Energomonitoru, v CZ.NIC vedl projekt Turris. Je předsedou místní organizace Pirátské strany v Brandýse – Staré Boleslav.