Hlavní navigace

Mobilní konkurence Skype jménem Viber dosáhla 10 milionů stažení

7. 2. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Viber verze 1.1 s kontrolou kvality přenosu. Za pouhé dva měsíce existence se podařilo programu Viber dosáhnout přes deset milionů stažení. Výsledek tohoto „telefonovacího“ VoIP software je o to pozoruhodnější, že Viber byl doposud určen jen pro iPhone/iPad zařízení s iOS. Předpokládá se, že od března bude Viber k dispozici i pro zařízení s Androidem.
Viber

Viber verze 1.1 s kontrolou kvality přenosu.

Za pouhé dva měsíce existence se podařilo programu Viber dosáhnout přes deset milionů stažení. Výsledek tohoto „telefonovacího“ VoIP software je o to pozoruhodnější, že Viber byl doposud určen jen pro iPhone/iPad zařízení s iOS. Předpokládá se, že od března bude Viber k dispozici i pro zařízení s Androidem.

Na Viberu je zajímavá snadnost používání a jednoduchost integrace, kdy prověří podle telefonních čísel, kteří vaši přátelé jej používají a pak vám umožní je volat přímo z telefonního seznamu přes Viber. Stejně tak příchozí hovory jako identifikaci používají klasické telefonní číslo, nikoliv nějaký unikátní interní kód.

Viber je zdarma a kromě telefonních hovorů mezi iOS zařízeními (a v budoucnu Androidy) nabídne i SMS, také zdarma.

Autor článku

Autor byl v letech 2008 – 2012 šéfredaktorem serveru Lupa.cz. Stál u zrodu řady projektů. Je spoluzakladatelem Energomonitoru, v CZ.NIC vedl projekt Turris. Je předsedou místní organizace Pirátské strany v Brandýse – Staré Boleslav.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).