Hlavní navigace

Microsoft dokončil akvizici společnosti Skype

Martin Vyleťal

Microsoft vydal tiskovou zprávu o oficiálním převzetí společnosti Skype Global. Akvizici Skype potvrdil Microsoft už v květnu, kdy oznámil, že koupí Skype za 8,5 miliardy dolarů v hotovosti.V červnu transakci nejprve schválila americká Federal Trade Commission, před několika dny pak dala akvizici zelenou i Evropská unie.

Microsoft vydal tiskovou zprávu o oficiálním převzetí společnosti Skype Global. Akvizici Skype potvrdil Microsoft už v květnu, kdy oznámil, že koupí Skype za 8,5 miliardy dolarů v hotovosti.V čer­vnu transakci nejprve schválila americká Federal Trade Commission, před několika dny pak dala akvizici zelenou i Evropská unie.

Výkonný ředitel společnosti Skype, Tony Bates s okamžitou platností přebírá funkci prezidenta nově vzniklé divize Skype ve společnosti Microsoft, která bude podřízena přímo výkonnému řediteli Microsoftu, Stevu Ballmerovi

Marcom

Zaměstnanci společnosti Skype budou postupně začleňováni do regionálních poboček společnosti Microsoft včetně České republiky, Estonska, Ruska, Švédska, Velké Británie, Lucemburska, Japonska, Singapuru, Hong Kongu a Spojených státech.

Skype od jeho tvůrců původně koupila firma eBay v roce 2005 za 2,6 miliardy dolarů. Aukční gigant ale se Skypem žádné terno v oblasti synergie neudělal. Naopak, v roce 2009 se rozpory kolem Skype prohloubily natolik, že hrozilo vypnutí Skype, nakonec jej ale odkoupila skupina investorů, mezi nimiž byli i zakladatelé Skypu Niklas Zennström a Janus Friis. Za 70 procent akcií tehdy společnosti eBay zaplatili 1,9 miliardy dolarů.

Našli jste v článku chybu?
14. 10. 2011 12:55
VfB (neregistrovaný)

Nabízí se nyní otázka: kdy a za jak dlouho Microsoft Skype zařízne.

14. 10. 2011 13:45

Dle mého názoru jej nezařízne, ale spíše jej bude více využívat jako reklamní médium, integrovat do svých produktů a znepříjemňovat jejich používání v jiných produktech tak, aby to motivovalo uživatele Skype k přechodu na MS produkty (např. z Linuxu). Osobně, neb je mi velmi odporné, jak Microsoft poslední dobou vydírá kdekoho svými patenty, tak jsem se rozhodl, že Skype si nechám pouze pro práci, ale pro soukromé účely přejdu na Jabber/GTalk.