Hlavní navigace

Google ukončí provoz VoIP služby Gizmo5

Patrick Zandl

Službu Gizmo5 koupil Google koncem roku 2009 od jejího provozovatele Michaela Robertsona za 30 milionů dolarů. Nyní končí její provoz: služba přestane fungovat 11. dubna, o měsíc dříve, 11. března přestane být možné dobíjet kredity. Google službu integroval do Google Talk a to včetně videochatu, použil tedy jádro technologií k vylepšení své stávající služby. Provoz separátní služby pro něj tím přestal být zajímavý. Stávající zákazníci si mohou portovat svá čísle do Google Voice.

Službu Gizmo5 koupil Google koncem roku 2009 od jejího provozovatele Michaela Robertsona za 30 milionů dolarů. Nyní končí její provoz: služba přestane fungovat 11. dubna, o měsíc dříve, 11. března přestane být možné dobíjet kredity.

Google službu integroval do Google Talk a to včetně videochatu, použil tedy jádro technologií k vylepšení své stávající služby. Provoz separátní služby pro něj tím přestal být zajímavý. Stávající zákazníci si mohou portovat svá čísle do Google Voice.

Našli jste v článku chybu?
7. 3. 2011 16:07
a8n (neregistrovaný)

Hned první věta na Gizmo5.com: "As of April 3, 2011, Gizmo5 service will be discontinued."

Jinak spousta stávajících zákazníků si může podle Google leda ..., protože Google Voice je k dispozici pouze v US. V jiných zemích se o přenos čísla pro příchozí hovory musíte postarat sami, jinak vám ho taky zruší.