Hlavní navigace

Microsoft po roce a půl ruší Skype Qik, aplikaci na posílání videovzkazů

David Slížek

Od startupu, který Skype koupil za 100 milionů dolarů, přes samostatnou aplikaci až k integraci do Skypu. Cesta Qiku definitivně končí.

Co na podzim 2014 Microsoft považoval za dobrý nápad, nakonec nefungovalo. Firma oznámila, že aplikace Skype Qik k 24. březnu 2016 skončí. Po tomto dni nebudou data v ní uložená nadále přístupná.

Qik firma představila na podzim 2014. Aplikace umí nahrávat krátké videovzkazy a posílat je uživatelovým kontaktům. Jenže se brzy ukázalo, že k tomu lidé samostatnou aplikaci používat nechtějí. „Zjistili jsme, že lidé tyto věci dělají přímo ve Skypu,“ vysvětluje firma na blogu.

Technologie a funkce, na kterých Qik stojí, proto zahrnula do Skypu a samostatná aplikace už nemá důvod k existenci. 

Cesta Qiku od původního startupu, který Skype v roce 2011 koupil za údajných 100 milionů dolarů a o tři roky později jej zavřel, když z firmy vytěžil potřebné technologie, tak definitivně končí.

Našli jste v článku chybu?
23. 2. 2016 15:46
Koloušek (neregistrovaný)

No jo, když to bylo samostatně, tak to bylo použitelné hlavně pro ty, co chtěli sdílet živé video. Pak z toho udělali nesmysl, který už neměl smysl používat a diví se, že to nikdo nepoužívá...

23. 2. 2016 15:56
hj (neregistrovaný)

Zmr-osoft vstoupí do Guinessovy knihy rekordů jako nejdéle a nejvytrvaleji krachující firma v historii. Už aby byl konec nadobro. To si všichni oddechneme.