Hlavní navigace

Facebook jde do hlasového volání, prozatím pouze v USA a na iPhone

17. 1. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Facebook se stane jedním z největších hráčů na poli VoIP – vedle Skype navíc začne výrazně konkurovat dalším firmám, které se v této oblasti snaží o získání významnějších pozic.

Facebook Messenger nově nabízí uživatelům v USA a na iPhone možnost bezplatné hlasové komunikace – jak přes WiFi, tak přes mobilní data. Jakkoliv nejde o zásadní revoluční krok (hlasová i video komunikace je možná v řadě dalších  případů, ať už jde o známý Skype nebo o využití Google+ pro hlas i video), je zpřístupnění této funkce právě Facebookem poměrně zásadní. Hlavně s ohledem na množství uživatelů této sociální sítě.

Kdy bude Messenger umožňovat hlasová volání v dalších zemích není známo. Stejně tak není známo, zda Facebook umožní video hovory – pro ty v PC prostředí využívá spolupráce právě se Skype a typicky agresivní klientské software (které do počítače  instaluje instalačního agenta s nekontrolovatelným chováním).  Stejně tak není známo, kdy hlasovou komunikaci umožní Messenger pro Android.

Zdroj: Facebook launches free calling for all iPhone users in the US

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).