Hlavní navigace

Facebook jde do hlasového volání, prozatím pouze v USA a na iPhone

Daniel Dočekal

Facebook se stane jedním z největších hráčů na poli VoIP – vedle Skype navíc začne výrazně konkurovat dalším firmám, které se v této oblasti snaží o získání významnějších pozic.

Facebook Messenger nově nabízí uživatelům v USA a na iPhone možnost bezplatné hlasové komunikace – jak přes WiFi, tak přes mobilní data. Jakkoliv nejde o zásadní revoluční krok (hlasová i video komunikace je možná v řadě dalších  případů, ať už jde o známý Skype nebo o využití Google+ pro hlas i video), je zpřístupnění této funkce právě Facebookem poměrně zásadní. Hlavně s ohledem na množství uživatelů této sociální sítě.

Kdy bude Messenger umožňovat hlasová volání v dalších zemích není známo. Stejně tak není známo, zda Facebook umožní video hovory – pro ty v PC prostředí využívá spolupráce právě se Skype a typicky agresivní klientské software (které do počítače  instaluje instalačního agenta s nekontrolovatelným chováním).  Stejně tak není známo, kdy hlasovou komunikaci umožní Messenger pro Android.

Zdroj: Facebook launches free calling for all iPhone users in the US

Našli jste v článku chybu?
17. 1. 2013 8:27

Nikdy jsem pořádně nepochopil, proč volání přes gtalk funguje jen v USA a v ostatních zemích ne... víte někdo jestli jsou v tom technické, právní nebo ještě nějaké jiné překážky?

A nebo je to jen o tom, že v USA google zaplatil mobilním operátorům aby to neblokovali a u nás to nestojí za to? Proč to tedy z mobilu nefunguje aspoň přes wifi?