Hlavní navigace

VoIP operátor Fayn chystá vstup na pole virtuálů

30. 5. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Fayn oznámil záměr rozšířit od června nabídku i o mobilní volání, SMS a datové přenosy. Věří, že díky kombinaci VoIP a GSM služeb bude cenově atraktivnější než současní operátoři.

Společnost Fayn Telecommunications poskytovatel služeb internetové telefonie (VoIP) plánuje v průběhu června vstoupit na trh virtuálních mobilních operátorů. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě. Stane se tak prvním tuzemským telekomunikačním operátorem, který nabídne zákazníkům kombinaci VoIP a mobilního volání (GSM).

Díky společné nabídce volání po internetu s mobilním voláním, SMS a datovými službami očekáváme, že budeme cenově mnohem atraktivnější než současní operátoři, říká Jiří Hlavenka, jednatel společnosti.

Zákazníci s chytrým mobilním telefonem budou mít na výběr, zdali budou chtít hovor uskutečnit přes VoIP nebo GSM síť.

Budou-li v dosahu WiFi sítě, což je častý případ, zavolají si velmi levně přes VoIP. V terénu pak využijí tradiční GSM síť, vysvětluje Lukáš Honek, technologický ředitel společnosti.

Systém navíc zákazníkům umožní vystupovat pod jedním telefonním číslem (CLIP) nezávisle na tom, jakou síť budou pro volání využívat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Internetové novinařině se věnuje od roku 2005, kdy začal jako redaktor pracovat pro vydavatelství Internet Info.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).