Hlavní navigace

VoIP operátor Fayn chystá vstup na pole virtuálů

Martin Vyleťal

Fayn oznámil záměr rozšířit od června nabídku i o mobilní volání, SMS a datové přenosy. Věří, že díky kombinaci VoIP a GSM služeb bude cenově atraktivnější než současní operátoři.

Společnost Fayn Telecommunications poskytovatel služeb internetové telefonie (VoIP) plánuje v průběhu června vstoupit na trh virtuálních mobilních operátorů. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě. Stane se tak prvním tuzemským telekomunikačním operátorem, který nabídne zákazníkům kombinaci VoIP a mobilního volání (GSM).

Díky společné nabídce volání po internetu s mobilním voláním, SMS a datovými službami očekáváme, že budeme cenově mnohem atraktivnější než současní operátoři, říká Jiří Hlavenka, jednatel společnosti.

Zákazníci s chytrým mobilním telefonem budou mít na výběr, zdali budou chtít hovor uskutečnit přes VoIP nebo GSM síť.

Budou-li v dosahu WiFi sítě, což je častý případ, zavolají si velmi levně přes VoIP. V terénu pak využijí tradiční GSM síť, vysvětluje Lukáš Honek, technologický ředitel společnosti.

Systém navíc zákazníkům umožní vystupovat pod jedním telefonním číslem (CLIP) nezávisle na tom, jakou síť budou pro volání využívat.

Našli jste v článku chybu?
5. 6. 2013 19:47
Dojatý (neregistrovaný)

Asi měsíc jsem požadoval opravit účtování na mém účtu. Po nekonečném urgování jsem se dočkal opravy. Počet zoufalých pokusů se přiblížil dvěma desítkám!

4. 6. 2013 17:42
Jirka1or (neregistrovaný)

Hlásí se tu spoustu Viruálů, ale nejsou se schopni rozrušat, ani uvést cenovou politiku a vůbec mají ohromně moc času. Myslím že koncem léta je dost pozdě. Slyšel jsem výrok jednoho šéfa - když to neumíte, běžte pást krávy.....