Hlavní navigace

Ministerstvo průmyslu: Přechod na DVB-T2 zatím nepřinesl zásadnější problémy

8. 1. 2020

Sdílet

DVB-T piktogram, informační spot Autor: Česká televize

Po České televizi přecházejí i komerční stanice na digitální vysílání DVB-T2. Ve středu 8. ledna 2020 se přestává v původním televizním standardu DVB-T vysílat v Praze.

„Podle současných informací, které má k dispozici ministerstvo průmyslu a obchodu, přepnutí veřejnoprávní televize na formát DVB-T2 koncem loňského listopadu nepřineslo zásadnější problémy,“ informoval v té souvislosti vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

České radiokomunikace kvůli zpětné vazbě od servisních firem prodloužily v Praze a středních Čechách provoz přechodové sítě. „Aby byl v Praze a Středočeském kraji po svátcích a Novém roce dostatek času na přenastavení společných televizních antén, bude možné DVB-T2 v těchto oblastech do konce ledna přijímat na stávajících frekvencích v rámci tzv. přechodové sítě. Poté se přechodová síť vypne, je tedy třeba STA do té doby přeladit,“ podotkla tisková mluvčí ministerstva Štěpánka Filipová.

Obyvatel, kteří přijímají televizní vysílání prostřednictvím kabelové televize, satelitu či technologie IPTV, se příprava na DVB-T2 netýká, pro ně se nic nemění. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).