Hlavní navigace

Ministr průmyslu Síkela: Slýchám negativní reakce na ČTÚ, je šance úřad odpolitizovat

5. 5. 2022

Sdílet

Český telekomunikační úřad - ČTÚ Autor: Jan Vaca, Internet Info

Zdá se, že ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela není spokojen s prací Českého telekomunikačního úřadu.

“Jak na jednáních v Česku, tak na schůzkách v Bruselu slýchám negativní reakce na práci Českého telekomunikačního úřadu. Teď je šance něco změnit a úřad po minulé vládě odpolitizovat. Končí jeden z radních a my jeho nástupce nebo nástupkyni vybereme v transparentním výběrovém řízení,” sdělil ministr bez dalších podrobností.

“ČTÚ je plné vynikajících odborníků, kteří dělají svoji práci se srdcem a dobře. Změna na pověsti Úřadu nastala odchodem bývalého předsedy a následující vlny babišizace regulátora. Zkušenosti rád poskytnu,” zareagoval prezident Výboru nezávislého ICT průmyslu Jakub Rejzek.

Rejzek naráží na rezignaci Jaromíra Nováka v roce 2020. Ten byl k tomuto krok v podstatě dotlačen exministrem Karlem Havlíčkem (ANO), a to za z Havlíčkovy strany podezřelých kroků.

Tuzemský telco regulátor byl naposledy hodně vidět při pokusu o regulaci českého mobilního trhu, proti které se postavila Evropská komise. Rada ČTÚ nakonec akci sama zastavila.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 5. 5. 2022 17:41

  PS

  Jak s panem Rejzkem v mnoha věcech souhlasím, tak věta "ČTÚ je plné odborníků ..." mi otevřela kudlu v kapse, až jsem se pořezal :(
  Nebo jsem se začal řezat smíchy? Asi oboje ...

 • 5. 5. 2022 15:35

  jouda

  Já zase slýchávám výhradně negativní reakce na vystoupení současné předsedkyně ČTÚ na loňské konferenci Digimedia 2021 k budoucímu využití stávajícího pásma pro televizní vysílání = obětovat jej ve prospěch IMT.

 • 6. 5. 2022 8:16

  Bez přezdívky:

  Jak nekdo muze napsat takove kraviny. Natoz ze Zive.cz, kde snad prisel do styku s Mobilmanii a ta neustale kritizuje praci CTU.

  Ten urad nikdy nepracoval, to je same jak se snazi, ale ve vysledku nula. Podelali 3G, podelali 4G, podelali 5G a v neposledni rade nejsou schopni ani prijmout 4teho operatora. Vsude kolem nas jsou, jen tady nic.

  Kdysi tam byl sikovnej clovek, ktery delal bice na operatory a ocividne nekdo hodne zaplatil, aby z uradu byl odejit.

 • 6. 5. 2022 8:59

  Ager

  No to je fór, pan ministr by měl v první řadě odpolitizovat odvoláním šéfové ĆTÚ paní Továrkové spřízněné s TOP09, ale když její nekompetentní účinkování pan ministr nazývá babišizací tak tomu fakt nerozumím, aneb za vším hledej Babiše, ikdyby byl z TOP09.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).