Hlavní navigace

Minoritní akcionáři chtějí žalovat PPF kvůli ovládnutí operátora O2

20. 12. 2021

Sdílet

O2 Autor: Jan Sedlák

Rýsuje se možnost, že drobní akcionáři české O2 podají žalobu na majoritního vlastníka PPF. Investor Tomáš Hájek začal shánět další minoritní podílníky, aby se připojili ke společným právním krokům. Zastupovat je má advokátní kancelář KLB Legal. Hájek to oznámil na Twitteru a situaci více rozvedl deník E15.

PPF v prosinci od České národní banky dostala souhlas k zahájení procesu výkupu minoritních akcionářů O2. PPF díky tomu může získat stoprocentní podíl, doposud vlastnila 90,5 procenta. Operátor má rovněž být stažen z burzy.

Výkupní cena za akcii byla stanovena na 270 korun. “Také nechcete dělat PPF charitu a darovat jim své akcie O2 za pakatel, který si sami určili? Pojďte se přidat k hromadné žalobě,” uvádí k tomu Hájek.

Deník E15 píše, že KLB Legal musí sehnat dostatek klientů, aby se žaloba vyplatila. Cílem je shromáždit alespoň 1,5 milionu akcií z celkového zhruba 300 milionů. Bude se dělat znalecký posudek. Hájek uvádí, že možný doplatek PPF by byl v miliardách korun. Oporou mají být mimo jiné údaje Patria Finance a Komerční banky, které cenu akcií O2 analyticky viděly na 336, respektive 362 korunách.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).