Hlavní navigace

Mobilní Microsoft Edge nově obsahuje hlídač důvěryhodnosti médií NewsGuard

Sdílet

David Slížek 25. 1. 2019
Microsoft Edge  - mobilní aplikace - prohlížeč Autor: Microsoft

Tato novinka by zřejmě prošla bez větší pozornosti, kdyby proti ní neprotestoval velký britský bulvární deník Daily Mail. Jeho web totiž mobilní Microsoft Edge označuje za nedůvěryhodný a vyzývá čtenáře, aby při jeho čtení byli opatrní.

Microsoft do mobilních verzí svého prohlížeče od půlky ledna integroval rozšíření NewsGuard, které je americkou obdobou slovenské služby Konspiratori.sk. Tým novinářů hodnotí mediální weby a na základě výsledků v devíti kategoriích je označuje jako více či méně důvěryhodné.

NewsGuard, který funguje i jako samostatné rozšíření do všech velkých prohlížečů, pak uživateli v adresním řádku zobrazí ikonu štítu s barevným rozlišením toho, zda se webu dá podle hodnotitelů věřit (zelená), či ne (červená). Weby, které zatím hodnocením neprošly, mohou čtenáři k prověrce sami navrhnout.

NewsGuard je projektem amerického právníka a mediálního podnikatele Stevena Brilla a někdejšího vydavatele Wall Street Journalu Gordona Crovitze. V mobilním Edge je teď služba plně integrována. Ve výchozím nastavení je ale vypnutá a uživatel, který o ni má zájem, si ji musí ručně povolit.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.