Hlavní navigace

Modulární router Turris MOX jde do volného prodeje

4. 11. 2019

Sdílet

Turris MOX Autor: CZ.NIC

Sdružení CZ.NIC už rozeslalo routery Turris MOX lidem, kteří si je objednali v rámci kampaně na crowdfundingovém serveru Indiegogo, a zařízení teď uvolňuje do volného prodeje.

„Za samostatný Turris MOX Start zájemci zaplatí 169 eur (v aktuálním přepočtu asi 4 300 Kč) a jednotlivé rozšiřující moduly jsou v prodeji za ceny v rozmezí 45 až 109 eur. Cena kompletní sestavy Turris MOX Classic s duální Wi-Fi a čtyřethernetovými porty byla stanovena na 299 eur (asi 7 600 Kč),“ upřesňuje CZ.NIC.

MOX se dá koupit na Amazonu a také na českých e-shopech CZC.cz nebo Mironet. Vlastní konfiguraci si zájemci mohou sestavit ve webovém konfigurátoru.

Přes Indiegogo sdružení prodalo MOXy za více než 8,75 milionu Kč (373 000 USD). 

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 11. 2019 23:57

  Scarab

  No, tak na hraní si to možná někdo koupí (trochu drahá sranda), ale jako hlavní (rodinný :-)) router domů bych to nebral ani omylem - stačí se kouknout jaké problémy se řeší na jejich fóru. No a pokud mi bude stačit bezpečný, rychlý a spolehlivý router bez nějakých extra speciálních možností nastavení, tak za stejnou a nebo nižší cenu seženu něco podstatně spolehlivějšího (třeba od Synology).

 • 4. 11. 2019 15:25

  Martin P.

  Další běžně drahý router který i když bude mít technologickou svatorář za s těma věčnýma pravičkama o napadených, starých a na IPV6 nefunkčních routerech nic neudělá. Stejně jak Omnia

 • 5. 11. 2019 9:11

  RRŠ

  On tak úplně běžný není - ta škálovatelnost vypadá úžasně (a cena možná trochu nadneseně, ale tohle prostě nechrlí čínská fabrika v milionových sériích). A jestli patchování půjde alespoň tak dobře jako u Omnie (která není bez chyb, ale pokud ji člověk používá rozumně, tak funguje), pak pro mne je to jedna z možností.
  Když jen tak "poslechem" vidím po sousedních bytech poměrně typickou sestavu "levný router od ISP za dveřmi + levný domácí AP v obýváku + opakovač do ložnice", přičemž všechno jsou to evidentně neaktualisovaná zařízení, používaná stylem "plug and play", pak nelze než souhlasit, že zpráviček o napadených zařízeních bude přibývat.

 • 5. 11. 2019 9:21

  RRŠ

  Jako hlavní ("rodinný") router asi ne, ale jako pomocné AP, jako "odbočku sítě k puberťákům", případně "na chalupu" si to představit dokážu. A pokud bych to srovnával třeba zrovna s těmi Synology, abych se držel osvědčené a pravidelně patchované platformy, pak to má (podle mne) lepší škálovatelnost - platím jen za takové části, které hodlám používat.
  Pochopitelně s výhradou, že je to "na trhu" teprve krátce a bude asi potřeba některé věci ještě poladit. (Teprve ostrý a hromadný provoz ukáže, co v labu neodhalíte...)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).