Hlavní navigace

Mouka, rýže, konzervy. Alza.cz začala prodávat trvanlivé potraviny

23. 3. 2020

Sdílet

Alza.cz - potraviny

E-shop Alza.cz čerstvě zařadil do své nabídky trvanlivé potraviny. Reaguje tak na momentální zvýšenou poptávku po nákupu potravin přes internet, která přetěžuje klasické online supermarkety.

Nabídka je zatím omezená, a to i v rámci samotné kategorie trvanlivých potravin. Nalézt mezi nimi můžete například různé druhy rýže, těstovin, mouky, konzervy, cereálie, luštěniny, sóju, sterilovanou zeleninu nebo různé sypké směsi. 


Limitující jsou zde hlavně skladovací a transportní možnosti internetového prodejce a požadavky hygieny (část zboží v kategorii by vyžadovala chlazení či jiný speciální režim). Internetový prodejce nicméně tvrdí, že se bude nabídka postupně rozšiřovat.

TIP: Koronavirus mění nákupní zvyklosti online. Zájem o lékárny roste, kultura spadla

„Uvědomujeme si, že nakupování přes internet nyní může pomoci všem domácnostem lépe dodržovat přísná bezpečnostní opatření. Přestože i v Alze procházíme extrémně náročným obdobím, kdy jsou všechny systémy maximálně zatíženy, snažíme se zákazníkům co nejvíce pomoci a vyjít jim vstříc nejen bezpečnostními opatřeními, ale i rozšířením nabídky, která u nás není běžná,“ uvedlobchodní ředitel Alza.cz Petr Bena.

Nabídka je zatím k dispozici pouze pro Českou republiku, na rozšíření na Slovensko firma pracuje.

Obdobnou službu již třetím týdnem nabízí také Mall.cz, který rozšířil svoji původní kategorii instantních potravin o několik desítek nových produktů, jako jsou těstoviny, rýže, konzervy, paštiky nebo káva a čaj.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).