Hlavní navigace

Mozilla propustí 250 zaměstnanců

13. 8. 2020

Sdílet

Mozilla Firefox - logo Autor: Mozilla

Organizace stojící za populárním alternativním prohlížečem Firefox, je nucena škrtat, propustí přibližně čtvrtinu zaměstnanců, tedy 250 lidí, informuje o tom na svém blogu.  

„Restrukturalizace je nezbytná, posílí naši schopnost budovat a investovat do produktů a služeb, které lidem poskytnou alternativu ke konvenčním technologiím Big Tech společností,“ uvádí Mozilla k nepopulárnímu rozhodnutí.

Kromě informace o propouštění se celý blog post nese spíše v duchu korporátní komunikace společností, proti kterým se Mozilla vymezuje a neobsahuje žádnou další konkrétní informaci. Uvádí nicméně alespoň pět obecnějších cílů, které by měla restrukturalizace přinést:

1. Větší zaměření na produkty
2. Změnu mindsetu
3. Nové zaměření na technologii
4. Nové zaměření na komunitu
5. Nové zaměření na produktovou ekonomiku

Velké propouštění ve spojení s posledním bodem naznačuje, že organizace stále nevyřešila svůj dlouhodobý problém s kontinuálně se snižující příjmy od vyhledávačů, které klesají ještě rychleji, než podíl Firefoxu na trhu. Společnost také dlouhodobě hledá způsob, jak se vymanit ze závislosti na  Google, který tvoří převažující část jejích komerčních příjmů. Mozilla experimentuje i s dalšími komerčními službami jako je například cloudové úložiště, všechny mají být zprostředkovávány formou předplatného ve Firefoxu. Zbytek příjmů tvoří dary.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).