Hlavní navigace

Mozilla uvedla Firefox Focus, prohlížeč blokující reklamy na iOS

Sdílet

David Slížek 18. 11. 2016

Původně šlo jen o doplněk blokující reklamy v prohlížeči Safari, dnes jej Mozilla předělala v samostatný mobilní prohlížeč. Firefox Focuspodle Mozilly upevnit ochranu soukromí a zrychlit prohlížení webů.

Blokuje totiž reklamní trackery a tím pádem i řadu reklam (nefunguje to ale stoprocentně, některé reklamy například ze systému Googlu nebo Seznamu ale podle našich zkušeností na stránkách zůstávají). Firefox Focus má na liště také tlačítko Erase, které na jeden klik smaže historii prohlížení, uložená hesla a cookies. 

Prohlížeč je určen pro mobilní zařízení, a nenabízí proto žádné pokročilé funkce – neotevřete v něm více než jednu kartu a ovládání kromě tlačítek pro posun dopředu, zpět, nové načtení stránky a smazání údajů obsahuje už jen jedno další: pro případné otevření webu v klasickém Firefoxu (máte-li jej nainstalovaný).

Aplikace si ponechala i možnost zapnout svou původní funkčnost a integrovat ji do Safari jako blokátor reklam. Musíte ji ovšem zapnout v nastavení. Tam se také dá vypnout či zapnout blokování jednotlivých kategorií trackerů či zakázat posílání anonymních dat o používání aplikace Mozille.

Podle serveru Engadget Mozilla zvažuje, že pokud se aplikace na iOS uchytí, uvede i její obdobu pro Android.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 20. 11. 2016 12:12

    Karel Novotný (neregistrovaný) ---.cust.vodafone.cz

    Umí to zobrazit jen JEDNU kartu, čili jeden tab? Tak s tím ať na android ani nelezou, to je škoda času programátorů. To zřejmě bude stačit na jabku, normálním uživatelům určitě ne.