Hlavní navigace

Na českém Netflixu vede film Red Notice a seriál Arcane

19. 11. 2021

Sdílet

Red Notice Autor: Netflix

Společnost Netflix začala průběžně publikovat žebříčky popularity filmů a seriálů v jednotlivých zemích, kde působí. Data je možné vyhodnocovat v týdenních intervalech. Spuštění nového webu avizovala firma při říjnové telekonferenci k hospodářským výsledkům. Namísto dlouholeté metriky, jejímž základem byl počet lidí, kteří snímek viděli aspoň po dobu dvou minut, nyní řadí tituly podle počtu odsledovaných hodin.

U českých diváků byl v týdnu od 8. do 14. listopadu 2021 nejpopulárnější film Red Notice, ze seriálů se na prvním místě objevila novinka Arcane. Jde o animovaný příběh ze světa videohry League of Legends.

Stálicí mezi nejoblíbenějšími seriály je Hra na oliheň, aktuálně na druhém místě. Následuje třetí řada Narcos: Mexiko, třetí řada seriálového thrilleru Ty, druhá sezona fantasy Zámek a Klíč, minisérie Služka, španělské krimi Papírový dům, první řada už zmíněného thrilleru Ty a úvodní sezona seriálu Dobrý doktor. Na desátém místě je dánská detektivka Kaštánek.

U seriálů započítává Netflix do celkového času i opakované sledování v rámci jedné sezony, například pokud si uživatel opakovaně přehraje scénu v jedné epizodě.

Mezi deseti nejoblíbenějšími filmy se po akční komedii Red Notice objevila romantická komedie Milostná past. Z českých snímků se nejvýše umístily Matky, jsou na třetí příčce. Následuje další česká komedie Chlap na střídačku. Divákům se líbí rovněž německá krimikomedie Armáda lupičů, celovečerní rodinný snímek o mimozemském ježkovi Sonicovi, western Tím tvrdší je pád a italské krimi Yaro, kde jsi?. V závěru žebříčku se znovu objevují české snímky, komedie Ženská pomsta a Štěstí je krásná věc.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).