Hlavní navigace

Na Digitální Česko chybí peníze, ministerstvo financí má navýšit rozpočty

Sdílet

Jan Sedlák 10. 7. 2019

Když loni na podzim vláda schválila strategie Digitální Česko, která má pomoci s digitalizací státní správy, na financování dalších postupů mělo být vyčleněno 95 milionů korun. Jak se o pár měsíců později ukázalo, ministerstva sehnala milionů pouze devět.

Úřad vlády ani na opakované dotazy Lupa.cz neodpověděl, jak chce kabinet v této situaci dále postupovat. Nyní však na vládu míří návrh usnesení, který má financování Digitálního Česka zajistit. Konkrétně jde o dokument „Návrh usnesení vlády České republiky k Zajištění financování činností vyplývajících z implementačních plánů programu Digitální Česko na roky 2019 a 2020“.

Ministerstvo financí má na základě toho navýšit rozpočtovou kapitolu jednotlivých resortů na financování prioritních záměrů v roce 2019. Vnitro má dostat 43,75 milionu, ministerstvo průmyslu 27 milionů, ministerstvo pro místní rozvoj čtyři miliony, zdravotnictví 4,5 milionu, ministerstvo zahraničí dva miliony a ministerstvo školství také dva miliony. Dále se má navýšit rozpočtová kapitola vnitra v rozsahu 20 milionů korun na financování Digitálního Česka v roce 2019.

Finanční požadavky ministerstev a ústředních orgánů státní správy související s nasazováním Digitálního Česka pak mají být zahrnuty do rozpočtu pro rok 2020.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.