Hlavní navigace

Na Digitální Česko chybí peníze, ministerstvo financí má navýšit rozpočty

Sdílet

Jan Sedlák 10. 7. 2019
Digitální Česko

Když loni na podzim vláda schválila strategie Digitální Česko, která má pomoci s digitalizací státní správy, na financování dalších postupů mělo být vyčleněno 95 milionů korun. Jak se o pár měsíců později ukázalo, ministerstva sehnala milionů pouze devět.

Úřad vlády ani na opakované dotazy Lupa.cz neodpověděl, jak chce kabinet v této situaci dále postupovat. Nyní však na vládu míří návrh usnesení, který má financování Digitálního Česka zajistit. Konkrétně jde o dokument „Návrh usnesení vlády České republiky k Zajištění financování činností vyplývajících z implementačních plánů programu Digitální Česko na roky 2019 a 2020“.

Ministerstvo financí má na základě toho navýšit rozpočtovou kapitolu jednotlivých resortů na financování prioritních záměrů v roce 2019. Vnitro má dostat 43,75 milionu, ministerstvo průmyslu 27 milionů, ministerstvo pro místní rozvoj čtyři miliony, zdravotnictví 4,5 milionu, ministerstvo zahraničí dva miliony a ministerstvo školství také dva miliony. Dále se má navýšit rozpočtová kapitola vnitra v rozsahu 20 milionů korun na financování Digitálního Česka v roce 2019.

Finanční požadavky ministerstev a ústředních orgánů státní správy související s nasazováním Digitálního Česka pak mají být zahrnuty do rozpočtu pro rok 2020.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.