Hlavní navigace

Na dokončení digitalizace státu půjde z dotací téměř devět miliard

29. 10. 2018

Sdílet

eGovernment - loga

Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) zveřejnilo seznam digitálních projektů, které podle něj mají „modernizovat veřejnou správu a služby“ a do kterých půjde 8,76 miliardy korun. Rozdělí se v rámci Integrovaného regionálního operačního programu (IROP), který pracuje s evropskými dotacemi.

Z peněz v IROP byly dříve investovány digitální projekty jako Datové schránky, CzechPOINT nebo Základní registry. MMR nyní slibuje, že dalších téměř devět miliard zajistí „úplné dokončení elektronického podání pro občany a podnikatele“ s tím, že veřejná správa bude využívat data a bude mít elektronizované procesy.

„Na projekty zaměřené na modernizaci veřejné správy a služeb bylo vyhrazeno 8,76 miliardy korun z Evropského fondu pro regionální rozvoj, přičemž do výzev bylo předloženo celkem 548 projektů za 12,85 miliardy korun. Vzhledem k připraveným financím bylo podpořeno 295 projektů a dalších 55 projektů za 1,11 miliardy korun bylo zařazeno na seznam náhradních projektů,“ uvádí MMR.

Peníze z IROP například dostává Portál občana, který si z dotací přijde téměř na 64 milionů korun. Do e-Sbírky a e-Legislativy půjde z EU necelých 383 milionů.

Kompletní seznamy podpořených výzev naleznete v PDF dokumentech všech šesti výzev IROP: Aktivity vedoucí k úplnému elektronickému podáníKybernetická bezpečnoste-Legislativa a e-Sbírka, Národní digitálních archivSpecifické informační a komunikační systémy a infrastruktura I.eGovernment I.Specifické informační a komunikační systémy a infrastruktura II.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).