Hlavní navigace

Na festivalu ve Zlíně se diskutuje o vlivu zpravodajství na děti

28. 5. 2019

Sdílet

Televize - dálkový ovladač Autor: Isifa

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání pořádá v rámci zlínského filmového festivalu odbornou diskusi o vlivu zpravodajství na dětského diváka. 

„Ve většině domácností jsou večerní televizní zpravodajské relace jakousi standardní kulisou rodinného dění a děti zprávy vnímají, přestože to tak mnohdy nevypadá, nebo si to jejich rodiče neuvědomují. Konference Média dětem, média s dětmi by měla odpovědět na otázku, co si dětský divák z běžného televizního zpravodajství odnáší, jak mu rozumí a jak je jím ovlivňován,“ řekla Zlínskému deníku Vilma Hušková z úřadu rady.

Podle vysílací rady si dítě, které je konfrontováno s běžným komerčním zpravodajstvím, myslí, že svět kolem něj je plný hrozeb a násilí. Tím je narušován jeho pocit bezpečí a jistoty. Ne všechny rodiny s dětmi hovoří o zhlédnutém obsahu, vysvětlují dětem souvislosti či informace zařazují do širšího kontextu.

Na diskusi zazní příklady z praxe RRTV, probírat se budou náročná témata ve vysílání pro děti, mediální gramotnost školáků a vliv médií na utváření strachu nejmladších diváků. Kompletní program konference najdete na webu RRTV (ve formátu PDF).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).