Hlavní navigace

Na internet se vlivem koronaviru v Evropě přesouvá i prodej měkkých drog

7. 5. 2020

Sdílet

Agarha, Cannazon, Versus

Z ulice na internet se v masovém měřítku přesouvá vlivem nového koronaviru a s ním souvisejících opatření i prodej některých měkkých drog. Vyplývá to alespoň z květnového reportu evropské agentury EMCDDA, která evropský obchod s drogami a jejich užíváním oficiálně monitoruje.

Ta ve své květnové zprávě došla k závěru, že aktivita na drogových darkmarketech během března stoupla o 25 %. Agentura sledovala v období mezi lednem a březnem aktivitu na darknetových tržištích Agartha, Cannazon a Versus, v průběhu března například o čtvrtinu stoupl počet recenzí jednotlivých obchodníků, většina aktivity se přitom soustředila kolem obchodů s marihuanu a hašišem.

EMCDDA uvádí, že celá situace působí dojmem, jako by se chtěli její uživatelé drogou předzásobit. „Trh s konopnými drogami je velký a mnozí jeho pravidelní uživatelé se rozhodli udělat si zásoby, protože předpokládali narušení trhu v době karantény,“ uvádí zpráva v části věnované diskuzi a závěrům. Internetovému prodeji drog v Evropě podle agentury dominuje Německo a Velká Británie a Nizozemsko, poslední jmenované ale podle dat o expedicích pokrývá především vlastní spotřebu.  

Marihuany a jejích derivátů se podle agentury jen na Cannazonu, který se na konopné produkty specializuje, mezi lednem a březnem prodalo zhruba 1,6 tuny a to za částku přibližně 4,3 milionu eur. Naopak téměř k 0 poklesl zájem o internetové nákupy MDMA a dalších typicky klubových drog. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.