Hlavní navigace

Evropa

BBC hledá pro případ Brexitu evropskou centrálu, ve hře jsou Brusel nebo Amsterdam

Přes absenci oficiálního vyjádření uvedl s odvoláním na několik zdrojů specializovaný server BroadbandTVnews.com, že britská veřejnoprávní mediální skupina BBC poptává prostory pro svoji evropskou centrálu, kterou by v případě odchodu Británie…

Jsou bitcoiny peníze, nebo věc? Zásadní rozdíl z pohledu DPH

Hrozba uplatňování DPH na směnu virtuálních měn je asi nejpalčivějším problémem pronásledujícím bitcoin. Ale dosud se jen málokde odhodlali zavést jasnou výjimku.

Doba čtení: 9 minut

Svoboda fotografování budov potenciálně ohrožena je

Že se zpráva, kterou schválí Evropský parlament na svém nadcházejícím plenárním zasedání, nestane zákonem, neznamená, že nemůže k zákonu vést.

Doba čtení: 4 minuty

The Next Web Conference: Zítra se probudíme v novém světě

Evropa je zrovna teď nabuzená udělat svůj největší digitální skok a dohnat americké firmy, které zatím dominují technologickému světu.

24. 4. 2015 6:30
Doba čtení: 7 minut

Twitter přesunul neamerické zákazníky do Irska a aktualizuje pravidla

Zákazníci Twitteru mimo USA budou nově služby dostávat od irské pobočky společnosti. Takový malý únik před NSA.

Doba čtení: 2 minuty

V Evropě se na Internetu utratilo 363 miliard eur, o 16 % více než v roce 2012

Nejvyšším tempem rostl obrat e-komerce ve východní Evropě, meziročně se zvýšil téměř o polovinu. V průměru připadla na jednoho zákazníka útrata ve výši 38 tisíc Kč za rok.

17. 6. 2014 16:46
Doba čtení: 1 minuta

Amazon v Německu zas válčí s odboráři, ve hře jsou 2 miliardy předvánočních tržeb

Zaměstnanci Amazonu v Německu vyhrožují před Vánoci stávkou, pokud nedostanou přidáno. Případný protest by se týkal dvou distribučních center. Čím by mohl být spor zajímavý pro ČR?

Doba čtení: 6 minut

Amazon postaví v Polsku tři velká distribuční centra

Americký internetový gigant chce dva ze tří skladů otevřít do srpna roku 2014. Zaměstnanci německých distribučních center se obávají, že kvůli tomu přijdou o práci.

Doba čtení: 1 minuta

Google Glass se začnou v Evropě prodávat zřejmě až za několik let

Zástupci Googlu to uvedli na setkání s novináři v Bruselu. Zpoždění prý nastane vlivem probíhajících diskusí ohledně ochrany soukromí, ale i kvůli technickým problémům.

Doba čtení: 2 minuty

SPIR: V Česku se za internetovou reklamu vydává nejvíce z CEE

Výdaje za internetovou reklamu vycházejí v Česku na hlavu jen trochu pod celoevropským průměrem. A meziročně rychle rostou.

Doba čtení: 1 minuta

Český Internet měl nejvíce uživatelů letos v březnu, roste i digitální reklama

Mobilních uživatelů je podle měření Netmonitoru 1,67 milionu a na počtu zobrazených stránek se mobilní český Internet podílí zhruba osmi procenty.

Doba čtení: 4 minuty

Amazon shání pro svůj pražský sklad další zaměstnance

Otevření logistického centra Amazonu u pražského letiště se blíží. Firma začala hledat vhodné kandidáty na další pozice. Oficiálně by měl sklad začít fungovat v říjnu.

Doba čtení: 3 minuty

Gartner: Prodej PC v Evropě prudce klesá, v Americe oživuje

Zatímco v Americe podniky zrychlily obměnu PC v očekávání konce životnosti Windows XP, v Evropě firmy nadále šetří a spotřebitelé si stále častěji kupují raději tablety.

Doba čtení: 2 minuty

Dohoda o volném obchodu mezi Evropou a severní Amerikou oživuje ACTA

Nevládní sdružení na ochranu soukromí a občanských práv varují, že prvky neschválené dohody ACTA pronikají do chystané dohody TTIP, opět projednávané neveřejně.

Doba čtení: 1 minuta

Amazon na český trh nevstoupí, postaví tu jen logistické centrum pro Německo

Zástupci Amazonu jezdí po vysokých školách a loví budoucí pracovníky nového logistického centra. To vyroste ještě letos u pražského letiště a bude určeno pro německý trh.

Doba čtení: 4 minuty

Místopředsedkyně EK Neelie Kroes chce úplně zrušit poplatky za roaming v EU

Nový balík opatření hodlá předložit Evropskému parlamentu do Velikonoc 2014. Zrušení poplatků za roaming by v něm bylo vyváženo zmírněním některých regulačních omezení.

Doba čtení: 2 minuty

Amazon prý v Česku otevře velký distribuční sklad

Z toho však patrně nelze vyvodit, že bude na webu spuštěna česká podoba Amazonu.

Doba čtení: 1 minuta

V Praze se brzy otevře akcelerátor Wayra pro střední a východní Evropu

Přiblížilo se otevření Wayry v Praze. Již v příštím týdnu má být rozhodnuto o jejím sídle. Wayra je startupový akcelerátor financovaný Telefónikou.

Doba čtení: 1 minuta

Většina evropských jazyků v online světě nepřežije (čeština nejspíš také ne)

Podle studie “Europe’s Languages in the Digital Age” je většina méně používaných jazyků na Internetu ohrožena vyhynutím. Zmiňovány jsou jazyky jako islandština, maltština, litevština, lotyština, které mají tak málo těch co těmito jazyky mluví, že nemohou na Internetu zanechávat výraznější stopu.

Doba čtení: 1 minuta

Nečekané zjištění: Vysocí manažeři používají sociální sítě pro práci víc než jejich podřízení

Studie společnosti Millward Brown ve spolupráci s Google zkoumající přístup evropských firem k sociálním sítím zjistila, že je manažeři na seniorních pozicích používají více než ti pod nimi. Sociální sítě navíc pomáhají zaměstnancům v kariérním postupu a podporují růst firem.

Doba čtení: 2 minuty

V Evropě roste užívání webových e-mailů, nejpoužívanější je Hotmail

comScore zveřejnilo analýzu užívání webových e-mailů v Evropě a upozorňuje, že za poslední rok se používání webových e-mailu zvýšilo o 14 %, konkrétně na 276 milionů uživatelů. Z internetové populace používá webové e-maily skoro 70 % lidí. Nejoblíbenější jsou ve Velké Británii. Českou republiku bohužel ve výsledcích nenajdeme, comScore nás nijak nesleduje (a vstup na zdejší trh se jim nepovedl).

23. 8. 2012 8:15
Doba čtení: 1 minuta

Míra využití Facebooku v evropských zemích (GRAF)

Ze 816 milionů obyvatel Evropy má Internet 58% (476 milionů) a uživateli Facebooku je 208 milionů z nich, tady za předpokladu, že budete považovat údaje poskytované Facebooken za směrodatné. A nebudete příliš přemýšlet nad tím, jak je možné, že země jako Kypr, Monaco či Montenegro mají na Facebooku běžně i více uživatelů než mají internetových uživatelů (viz Internet and Facebook Usage in Europe). Předpokládejme ale, že ne všechna data jsou postižena podobnou „chybou“. Pak může být následující…

Doba čtení: do minuty