Hlavní navigace

Na pozemním digitálním vysílání je zcela závislých 45 % domácností

12. 11. 2019

Sdílet

STA - bytový dům - DVB-T2 - anténa Autor: Karel Choc, Internet Info

Ministerstvo průmyslu a obchodu si u agentury Median nechalo zjistit aktuální rozložení platforem pro příjem televizního signálu v českých domácnostech. Průzkum proběhl v září 2019 na reprezentativním vzorku 1724 respondentů. Vybrané výsledky zveřejnil na konferenci Innovation Day Pavel Dvořák, vedoucí expertní skupiny pro DVB-T2 na ministerstvu průmyslu.

V domácnostech stoupá počet televizorů, medián je 1,7 televizoru na domácnost. Na hlavním televizoru sleduje 48 % domácností vysílání přes klasickou anténu. 22 % domácností využívá na primárním televizoru kabelovou televizi, 20 % satelit, 17 % IPTV. Součty přesahují 100 procent, protože jsou domácnosti, které na hlavním televizoru kombinují příjem více platforem.

Na pozemním digitálním vysílání je zcela závislých 45 % domácností. 


Autor: Filip Rožánek

Kliknutím na fotografii zobrazíte vyšší rozlišení

Pokud se přepočítají podíly platforem podle počtu televizorů, pak 54 % připadá na pozemní digitální vysílání, 20 % na kabelovou televizi, 17 % na satelitní příjem a 14 % na IPTV. 

Průzkum se ptal také na ochotu lidí platit za příjem HD kanálů. Spíše nebo určitě by bylo ochotno platit jen 27 % respondentů. Za vysílání ve vysokém rozlišení jsou častěji ochotní platit lidé bez maturity (31 % ochotných platit) a diváci přes satelit (41 % ochotných platit), respektive kabel (34 %). 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).