Hlavní navigace

Na první dražbě Bitcoinu stát vydělal, zájemce koupil kryptomince dráž než na burze

8. 4. 2021

Sdílet

Dražba Bitcoinu Autor: Printscreen, Lupa.cz

první státní dražbě Bitcoinu dnes Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) prodal 0,42337268 BTC za 544 666 Kč. Tržní cena kryptoměny byla přitom v okamžiku ukončení aukce v 15:00 o asi 17 tisíc korun nižší. Podle úřadu se do aukce přihlásilo 20 zájemců, ale příhoz uskutečnil pouze jeden z nich.

Vyvolávací cenu úřad stanovil včera ráno podle aktuálního kurzu. Pokud by se výherce aukce rozhodl vydražený Bitcoin nepřevzít, přišel by o složenou kauci ve výši 40 tisíc korun.  

„Výsledek dnešní historicky první elektronické aukce virtuální měny v majetku našeho úřadu mě velmi těší. Navíc částku získanou tímto prodejem odvedeme na zvláštní účet Ministerstva spravedlnosti na pomoc obětem trestných činů,“ uvedla generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu. „Jsem velmi ráda, že se nám podařilo již tak pestrou nabídku nepotřebného státního majetku rozšířit i o tuto komoditu, a věřím, že i další prodeje kryptoměn na webu www.nabidkamajetku.cz, které připravujeme, budou úspěšné,“ dodala generální ředitelka.

V majetku ÚZSVM je momentálně dalších sedm různých kryptoměnových peněženek. V dohledné době bude úřad dražit 0,52794 BTC a 0,60630638 BTC. Dále má ve své správě i Ethereum a IOTA. Všechny kryptoměny ve vlastnictví státu pocházejí z trestné činnosti.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář a moderátor, redaktor Lupa.cz a spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve působil také v marketingu a pracoval ve státní správě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).