Hlavní navigace

Na třech dalších nádražích je Wi-Fi zdarma, brzy přibude dalších šest

15. 11. 2017

Sdílet

ČD-Telematika pokryla internetem zdarma další tři vlaková nádraží, konkrétně v Ústí nad Labem, Hradci Králové a ve Zlíně. Pilotní provozy WiFi Free odstartovaly už dříve na dvou pražských nádražích (Hlavní a Masarykovo) a došlo také na Pardubice. Zde podle oficiálních informací službu využívají stovky tisíc lidí.

S pokrýváním se bude pokračovat. ČD-Telematika uvádí, že během prvního čtvrtletí příštího roku zavede bezdrátový internet v Brně, Ostravě (Hlavní nádraží a Svinov), Plzni, Olomouci a Českých Budějovicích.

Telematika Wi-Fi připojení nelimituje a technologii staví na Ruckus Wireless. Na projektu spolupracuje se sdružením CESNET, které díky tomu rozšiřuje svoji síť eduroam.

S bezdrátovým internetem zdarma na nádražích a dalších místech v loňském roce začala koketovat také síť trafik Relay, která tuto službu využívá jako marketingový nástroj.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 18. 11. 2017 19:30

    Eurotelák (neregistrovaný)

    Šíření WIFI po celé republice vnímám osobně jako zdravotně nebepečný BIOHAZARD. Ví vůběc někdo, že Wifi lidem způsobuje různé onemocnění ? Je to jako s mikrovlnkama, však v jedné evropské zemi mikrovlnky už zakázaly. Až se zase lékaři a ČLK budou divit, že v Česku roste počet lidí s onkologickými a rakovinotvornými nádory tak viníka hledejme především v samotné technologii WIFI, která lidem způsobuje těžká onemocnění, jak psychického tak fyzického rázu.
    Už i vědci v USA zjistili, že Wifi signál lidem způsobuje zdravotní následky a říkají, že WIFI škodí zdravi lidem více než běžný rádiový mobilní signál z vysílačů BTS.

    Tak tedy když už se ví, že Wifi je zdraví škodlivé, proč toto nezpoplatnit ? Tak jako alkohol a cigarety které taky škodí zdraví. V jedné zemi už Wifi začali zpoplatňovat a hodina surfování na Wifi stojí 1 €uro a 25 €urocentů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).