Hlavní navigace

Na trh míří nová značka počítačů, Smarty.cz začíná nabízet vlastní sestavy Tigo

1. 11. 2021

Sdílet

Smarty Autor: Printscreen, Lupa.cz

Na českém trhu se začne objevovat nová značka osobních počítačů. E-shop Smarty.cz už nabízí vlastní sestavy Tigo cílící na hráče, běžné užití a kancelářskou práci. K dispozici jsou prozatím hotové sestavy, konfigurátor bude funkční v dohledné době.

Sestavy jsou montovány z tradičních komponent, a to v Praze na Zličíně. Společnost uvádí, že je aktuálně schopná sestavit, nainstalovat a testovat až 40 počítačů denně. Kapacity je možné zvyšovat dle poptávky. Smarty je údajně schopné zajistit komponenty včetně kapacit pro nadcházející vánoční sezónu.

Pro Smarty.cz jde o další z kroků v ambiciózní expanzi. Firma vedle stejnojmenného e-shopu provozuje iWant, obchody s produkty od Applu. Letos také koupila JRC, největšího zdejšího prodejce videoher.

Plány mluví o otevření 40 nových prodejen fungujících mimo jiné jako showroomy. Prostor dostanou také hry a právě počítače Tigo. Personál například pomůže s výběrem či sestavením PC.

Počítače Tigo začínají na 10 990 a končí na 72 990 korunách. Nejdražším modelem je herní Tigo Legend. V něm jsou k dispozici grafika Nvidia GeForce RTX 3070 Ti, 32 GB RAM na 3600 MHz nebo procesor Intel Core i7–10700KF.

Smarty.cz vedle toho začíná nabízet také samostatné PC komponenty, kde bude konkurovat Alza, CZC a dalším. Alza i CZC rovněž nabízí vlastní sestavy.

Smarty.cz první tři čtvrtletí letošního roku udělal obrat 1,9 miliardy korun. Za celý loňský rok to bylo 2,3 miliardy. Letos se firma chce dostat na tři miliardy, do roku 2023 na více než pět miliard.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.