Hlavní navigace

E-commerce skupina Smarty hlásí obrat 1,9 miliardy Kč, letos chce překročit 3 miliardy

15. 10. 2021

Sdílet

E-commerce - e-shop - klávesnice Autor: Depositphotos

Skupina Smarty, která na českém trhu provozuje prodejce zboží od Applu iWant, e-shop s elektronikou Smarty.cz a od letošního září také videoherního prodejce JRC dosáhla za první tři čtvrtletí letošního roku tržeb ve výši 1,9 miliardy Kč. Firma to oznámila v tiskové zprávě.

Obrat skupiny tak meziročně stoupl o 38 %. K růstu přispělo mimo jiné uvedení nových produktů Applu na trh, říká firma. Za rok 2020 skupina Smarty vygenerovala obrat ve výši 2,3 miliardy Kč.

„Vánoční sezóna je pro nás vrcholem roku. Očekáváme proto, že v posledním kvartálu dosáhne skupina obratu 1,25 miliardy korun, což by nás bezpečně přeneslo přes plánovanou třímiliardovou hranici obratu za rok 2021,“ předpovídá obchodní ředitel skupiny Rudolf Konečný

Do roku 2023 se Smarty chce dostat na obrat přes 5 miliard Kč. Firma plánuje otevřít více než 40 nových prodejen, které budou sloužit zejména jako showroom. Důležitý prostor na prodejnách má získat i herní značka JRC.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).