Hlavní navigace

Na zasedání Rady České televize nepřišlo dost členů, museli ho ukončit

25. 8. 2021

Sdílet

Jiří Šlégr Autor: Karel Choc

Pouhých pět členů Rady České televize se dostavilo na srpnové veřejné zasedání. To však nestačí k tomu, aby podle zákona mohla přijímat usnesení. Aby byla Rada ČT usnášeníschopná, musí být na jednání alespoň osm členů včetně předsedy nebo místopředsedy. 

Podle zákona má televizní rada 15 členů, čtyři místa jsou však v současné době neobsazená. Z 11 členů jich na dnešní zasedání od 10 hodin nedorazilo šest: předseda Rady ČT Pavel Matocha, místopředseda Pavel Kysilka, a dále radní Tomáš Samek, Hana Lipovská, René Kühn a Zdeněk Šarapatka.

Místopředseda Rady ČT Jiří Šlégr tak jednání po poradě s právním oddělením České televize ukončil. „Vzhledem k tomu, že podobná situace se ještě nestala, a nerad bych porušoval zákon, jsem nucen tuto schůzi ukončit,“ uvedl. 

Na závěr poděkoval Zdeňku Šarapatkovi za práci v Radě České televize. Šarapatkovi totiž v září po šesti letech vyprší mandát. Od září tak bude rada zasedat v počtu deseti členů. Volba nových radních se očekává až po sněmovních volbách.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 26. 8. 2021 0:56

  Nickless account

  Zjistili ze Dvoraka uz do voleb nesundaji, tak to pro ne ztratilo vyznam. Alespon je videt, jak malo jim "o pomery" v CT ve skutecnosti jde....

 • 27. 8. 2021 21:26

  Pamětník

  Ale, no tak. Dnes se už přece pro výplatu nemusí chodit, ta se rovnou posílá na konto..... ;-)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).