Hlavní navigace

Na Zoot existují pohledávky možná až za 761 milionů

12. 8. 2019

Sdílet

Zoot.cz - homepage

Pohledávky na módní e-shop Zoot mohou dosahovat 761 milionů, tedy přibližně tři čtvrtě miliardy. Tvrdí to alespoň insolvenční správce, oficiálně však minimálně za 668 milionů. To je částka, kterou v pátek přiznal věřitelům Městský soud v Praze během prvního přezkumného jednání.

Přezkumné jednání nebylo poslední, těch by podle insolvenčního správce Zootu, Lukáše Zrůsta, mělo přijít ještě několik, takže částka pravděpodobně vzroste. Důvodem nižší přiznané částky je hlavně to, že některé pohledávky nebyly na jednání správně přihlášeny, takže je soud projednat nemohl. 

Současná „majetková podstata“ společnosti oproti tomu podle soudu činní jen okolo 188 milionů korun. Počet neuspokojených věřitelů dosahuje v současné chvíli kolem tří set.

„Posudek také konstatoval, že v konkurzu by věřitelé dostali nula korun, to znamená, že sanace je pro ně výhodnější. Zoot tím pádem může mířit k dalšímu bodu, což je hlasování o reorganizačním plánu, jinými slovy hlasování o dohodě mezi dlužníkem a jeho věřiteli,“ komentoval pro ČTK Zrůst. Jednání o reorganizačním plánu čeká firmu až v září, byl již ale stanoven věřitelský výbor.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).