Hlavní navigace

Nahlaste nepořádek ve městě. Praha spouští novou verzi aplikace Změňte.to

Sdílet

Jan Sedlák

Pražská městská firma Operátor ICT představila novou verzi aplikace Změňte.to, pomocí které mohou občané upozorňovat na různé nedostatky ve veřejném prostoru. Aplikace začala fungovat už v březnu roku 2017, kdy se k ní hlásil tehdejší magistrát a náměstek Petr Dolínek. Nyní na ní nový magistrát spolupracuje právě se svým IT podnikem, který převzal kompletní vývoj aplikace i vyhodnocování správy podnětů.

Změňte.to funguje jako mobilní aplikace (iOS a Android) nebo web. Díky tomu lze zaměřit lokalitu, přiložit fotku a poslat podnět, který pak putuje k hlavnímu městu. Řešit lze úklid a zeleň, silnice a chodníky, veřejnou dopravu, osvětlení a další. Seznam vyřešených nahlášených případů je zde.

„Nová verze aplikace přináší dvě hlavní novinky: tou první je úprava uživatelského rozhraní posouvající aplikaci směrem k větší přehlednosti a intuitivnosti zadávání podnětů ke zlepšení. Druhou významnou novinkou je přidání funkce Hodnocení úřadu, která poskytuje každému občanovi možnost podat zpětnou vazbu na fungování úřadů spadajících pod Magistrát hlavního města Prahy,“ popisuje Operátor ICT.

Město dále plánuje rozšíření v podobě zkrácení vyřizovací doby jednotlivých podnětů a začlenění Změňte.to do aplikace Moje Praha. Ta postupně nabírá nové funkce, umí zobrazovat třeba sdílená kola a automobily a těží z pražské datové platformy Golemio. Nástroj Změňte.to má být k dispozici také jednotlivým městským částem.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?