Hlavní navigace

Nahlaste nepořádek ve městě. Praha spouští novou verzi aplikace Změňte.to

22. 7. 2019

Sdílet

Změňte.to

Pražská městská firma Operátor ICT představila novou verzi aplikace Změňte.to, pomocí které mohou občané upozorňovat na různé nedostatky ve veřejném prostoru. Aplikace začala fungovat už v březnu roku 2017, kdy se k ní hlásil tehdejší magistrát a náměstek Petr Dolínek. Nyní na ní nový magistrát spolupracuje právě se svým IT podnikem, který převzal kompletní vývoj aplikace i vyhodnocování správy podnětů.

Změňte.to funguje jako mobilní aplikace (iOS a Android) nebo web. Díky tomu lze zaměřit lokalitu, přiložit fotku a poslat podnět, který pak putuje k hlavnímu městu. Řešit lze úklid a zeleň, silnice a chodníky, veřejnou dopravu, osvětlení a další. Seznam vyřešených nahlášených případů je zde.

„Nová verze aplikace přináší dvě hlavní novinky: tou první je úprava uživatelského rozhraní posouvající aplikaci směrem k větší přehlednosti a intuitivnosti zadávání podnětů ke zlepšení. Druhou významnou novinkou je přidání funkce Hodnocení úřadu, která poskytuje každému občanovi možnost podat zpětnou vazbu na fungování úřadů spadajících pod Magistrát hlavního města Prahy,“ popisuje Operátor ICT.

Město dále plánuje rozšíření v podobě zkrácení vyřizovací doby jednotlivých podnětů a začlenění Změňte.to do aplikace Moje Praha. Ta postupně nabírá nové funkce, umí zobrazovat třeba sdílená kola a automobily a těží z pražské datové platformy Golemio. Nástroj Změňte.to má být k dispozici také jednotlivým městským částem.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 22. 7. 2019 10:59

    lupa.cz jsou už jako čučkaři

    Vyborne, a kolik se tak usetri na prislusnych odborech a pracovnicich kontroly? Pocinaje mestskou policii, sprave zelene, uklidovych cetach, ad.? Frikulinsky volic jiste zaplesa, pragmatik se ovsem zepta, zda to pomuze k vymene (nekvalitne pracujicich?) kontrolnich pracovniku nebo zda bude provoz systemu dozoroveho "vox populi" zdarma a bez dalsich nakladu. Ja o tom dost pochybuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).